RX 570 sistem düşük FPS ve ani drop problemleri

attackers11

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yaklaşık 8 ay önce RX570 XFX, Ryzen 3 3100, 16 GB RAM ve ASUS A320M şeklinde bir kasa topladım. Kasamla ilgili hiçbir problemim yoktu 2 hafta öncesine kadar fakat oyunlarda ani droplar yemeye başladım yediğim droplar uzun süreli değil hatta milisaniyelik MOBA oyunlarda herhangi bir problem çıkmıyor fakat ben mi takıntılıyım bilmiyorum CS'deki takılmalarda normalde aldığım FPS sayısınden 40 50 FPS daha aşağıda alıyorum.
Önceden CS:GO'da 230 240 FPS sabit alırken şu an 130 120 150 aralığında alıyorum ekran kartımın sıcaklık değerleri normalden çok az da olsa yukarıda fakat bunun etkili olacağını pek düşünmüyorum RAM'ım Single 16 GB olduğu için acaba onla alakalı mı diye düşündüm fakat herhangi bir problemim yoktu daha önce. Bu konuda bana akıl verebilecek yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Bütün güncellemeler yapılı Windows'un ve ekran kartının.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın Harddisk durumu nedir eğer harddiskinizde fazla yer yoksa bilgisayarı zorluyor olabilir
benim eskiden düşük ramli iyi ekran kartlı bir bilgisayarım vardı fps olarak değil drop olarak çok sorunum vardı ama sizin raminizde iyi
HDD niz dolmuş olabilir veya çöp dosyalar olabilir temzilemenizi öneririm

Bilgisayarınızın hard disk durumu nedir eğer harddiskinizde fazla yer yoksa bilgisayarı zorluyor olabilir
Benim eskiden düşük RAM'li iyi ekran kartlı bir bilgisayarım vardı FPS olarak değil drop olarak çok sorunum vardı ama sizin raminizde iyi
HDD niz dolmuş olabilir veya çöp dosyalar olabilir temzilemenizi öneririm

HDD sahibi değilim tek 240GB SSD var fakat bilgisayarda LoL ve CS dışında hiçbir şey yüklü değil sizce neden kaynaklı olabilir

240 GB SSD yetmeyebilir sırf sistem dosyaları zaten.
100+ GB.
Benim önerim 240 GB SSD niz olduğu için 240 GB'lıkta bir HDD almanız sorun çözülmezse parçalarda bir sorun vardır.
Sorun hala çözülmessede büyük ihtimal.
RX570'in sorunları ile baş etmeniz gerekeek çok performanslı bir kart ancak çok fazla drop şikayeti okudum sizde de oluyor olabilir.

Eğer sorun hala çözülmediyse RX570'in yenisini falan almanıza rağmen sorun büyük ihtimal şundan kaynaklanır.
İşlemci veya RAM (büyük ihtimal işlemci) darboğaz yapıyor.
Ekran kartı dediğim gibi çok performanslı bir kart! İşlemcinin maksimum performansı ekran kartınını gücüne yetmiyorsa işlemci sürekli sorun çıkartıp diğer parçaları da zora sokar!

Bunlara rağmen çözülmediyse parçaları aldığınız yere sorun veya bilgisayardan çok iyi anlayan birinden teknik destek alın bence.

Darboğaz nasıl anlaşılır:

İşlemcinin darboğaz yapıp yapmadığını anlamak için iyi grafikli bir oyun seçin ve oynayın eğer işlemci %85'in üzerindeyse bilgisayarınız darboğazda olması çok muhtemel bu darboğazdan dolayı ekran kartı %30-%50 (darboğazın büyüklüğüne bağlı) gibi düşük bir performans sergiler.

240 GB SSD yetmeyebilir sırf sistem dosyaları zaten
100+ GB
Benim önerim 240 GB SSD niz olduğu için 240 GB lıkda bir HDD almanız sorun çözülmezse parçalarda bir sorun vardır
Sorun hala çözülmessede büyük ihtimal
RX570'in sorunları ile baş etmeniz gerekeek çok perfromanslı bir kart ancak çok fazla drop şikayeti okudum sizde de oluyor olabilir

Eğer sorun hala çözülmediyse RX570'in yenisini falan almanıza rağmen
Sorun büyük ihtimal şundan kaynaklanır
İşlemci veya RAM (Büyük ihtimal işlemci) darboğaz yapıyor
Ekran kartı dediğim gibi çok performanslı bir kart! İşlemcinin Maximum performansı ekran kartınını gücüne yetmiyorsa işlemci sürekli sorun çıkartıp diğer parçaları da zora sokar!

BUNLARA rağmen Çözülmediyse
Parçaları aldığınız yere sorun veya bilgisayardan çok iyi anlayan birinden teknik destek alın bence

Darboğaz nasıl anlaşılır:

İŞLEMCİNİN DARBOĞAZ YAPIP YAPMADIĞINI ANLAMAK için İYİ GRAFİKLİ BİR OYUN SEÇİN VE OYNAYIN EĞER işlemci %85'i̇n ÜZERİNDEYSE bilgisayarINIZ DARBOĞAZDA OLMASI ÇOK MUHTEMEL BU DARBOĞAZDAN DOLAYI EKRAN KARTI %30-%50 (DARBOĞAZIN BÜYÜKLÜĞÜNE BAĞLI) GİBİ DÜŞÜK BİR PERFORMANS SERGİLER

Yani çok büyük oyun derken daha önce Call of Duty WW2 Witcher 3 GTA 5 roleplay FIFA 21 gibi oyunları oynadım hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Yaklaşık 2 hafta önce gelen Windows güncellemelerinden sonra olmaya başladı eğer darboğaz olsaydı baştan beri olması gerekmez miydi? Çünkü işlemciyi aldığımda kasayı toplu halde almıştım i. Hesap üzerinden

RX 570'in kaldırabileceği oyunlar.

Eğer sorun güncelleştirmelerden sonra başladıysa o zaman format atmayı deneyin sorun hala devam ederse dediğim gibi teknik destek alın. Aklıma daha farklı bir şey gelmedi /:

Ben de eskiden aldığım bir bilgisayarda Valorant'ta her güncelemede daha çok drop alıyordum.
Ama benim eski RAM'im kötüydü darboğaz yapıyordu.

RX 570'in kaldırabileceği oyunlar

Eğer sorun güncelleştirmelerden sonra başladıysa O zaman Format atmayI deneyin sorun hala devam ederse Dediğim gibi teknik destek alın aklıma daha farklı bir şey gelmedi /:

Bende eskiden aldığım bir bilgisayarda Valorant'ta her güncelemmede daha çok drop alıyordum
Ama benim eski RAM'im kötüydü darboğaz yapıyordu

Teşekkür ederim yine de çok sağ olun
Sıcaklıkların ne durumda? Net değerler belirtmen iyi olur.
funmark testine soktuğumda ekran kartı en yüksek 85 dereceyi gördü fazlamı bilmiyorum işlemci için ise daha önce deneme yapmadım nasıl yapıldığını bilmediğim için
Sıcaklıkların ne durumda? Net değerler belirtmen iyi olur.
Ekran kartı boşta 52 55 derece civarında

Son düzenleme:

Geri
Yukarı