RX 570 sistemde ani FPS dropları

Batu Matu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Rx 570
Anlamsız bir şekilde bazen drop giriyor. 1 saniyelik droplar olsa neyse der geçerim ama bu drop en az 6 7 saniye sürüyor. Ama çok sık girmiyor. Sizce sorun nedir, çözüm nedir, yeni parça mı almam gerek? Bu arada bilgisayarımı toplayalı 1 yıl falan olacak ve harddiski evde bulduğum eski bir harddiskti.

Çoğu oyunda böyle. CS:GO, Mafia definity ve Warband gibi basit bir oyundan bile drop yiyorum.

İşlemcinizi görev yöneticinde kullanan bir şey var mı CPU kullanımını fareyi hareket ettirmeden kontrol edin. Eğer programların kullandığından fazla bir CPU kullanımı varsa büyük ihtimal virüs.

Şimdi oyundan oyuna değişiklik gösterir bu durum ancak az miktar darboğaz oluyor olabilir. Ayrıca tek 8GB RAM kullanımı özellikle AMD tabanlı sistemlerde sorun oluyor. 4-4 RAM yapsanız dahi böyle drop yaşamayabilirdiniz. Sonuç olarak bana kalırsa 8 GB ek RAM takviyesi sorununuzu çözecektir. Unutmadan kullandığınız monitörün çözünürlüğünü 1080P olduğunu varsayarak konuşuyorum.

Muhtemelen darboğaz yapıyor işlemcin en iyi şekilde RX 560'da çalışır seninki 570,
570 için tam uygun işlemci Ryzen 1600 bu işlemciyi satıp 1600 alabilirsinz aralarında fiyat farkı 700 TL'dir 1600 alırsan gözle görülür bayağı FPS artışı da yaşanır ortalama CS:GO'da mesela 70-90 FPS.

İşlemcinizi görev yöneticinde kullanan bir şey var mı CPU kullanımını fareyi hareket ettirmeden kontrol edin. Eğer programların kullandığından fazla bir CPU kullanımı varsa büyük ihtimal virüs.

Dediklerinizi yapınca sonuç bu Ekran Görüntüsü (109) - Hızlı Resim

Şimdi oyundan oyuna değişiklik gösterir bu durum ancak az miktar darboğaz oluyor olabilir. Ayrıca tek 8 GB RAM kullanımı özellikle AMD tabanlı sistemlerde sorun oluyor. 4-4 RAM yapsanız dahi böyle drop yaşamayabilirdiniz. Sonuç olarak bana kalırsa 8 GB ek RAM takviyesi sorununuzu çözecektir. Unutmadan kullandığınız monitörün çözünürlüğünü 1080P olduğunu varsayarak konuşuyorum.

Monitör 720P ve RAM eklemeyi bende düşünüyordum isabet oldu teşekkürler.

Muhtemelen darboğaz yapıyor işlemcin en iyi şekilde RX 560'da çalışır seninki 570,
570 için tam uygun işlemci Ryzen 1600 bu işlemciyi satıp 1600 alabilirsinz aralarında fiyat farkı 700 TL'dir 1600 alırsan gözle görülür bayağı FPS artışı da yaşanır ortalama CS:GO'da mesela 70-90 FPS.

Zaten 200 FPS alıyorum CS:GO oynarken ama anlık sorun :(. Neyse cevabın için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı