RX 570 sistem düşük FPS veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba; iyi günler, sağlıklı günler,

Geçen hafta bir sistem topladım. Hevesle topladım, sistem hüsranla sonuçlandı. Benim sorunum şu: Sistem oyunlarda aşırı düşük FPS veriyor. Test ettiğim oyunlardaki FPS değerleri şu şekilde:

CS:GO Full ayarlar 140-150 FPS, düşük ayarlar 260-300 FPS.
Minecraft Full ayarlar 140-180, düşük ayarlar 200-250.

Ve asıl bombayı patlatiyorum: CS 1.6 400-350 FPS nedir abi Allah aşkına? İnternet kafede bir sistem var, benimkinden daha kotu; Minecraft 1500-1600 FPS alıyor. GTA 5 FPS testim ise 70-80 FPS arası. Sistem ozelliklerim şu şekilde:

AMD RX 570 8 GB, G.Skill 3600MHz 8 GB RAM, B450 anakart ASUS, işlemci Ryzen 5 2600. kaç çekirdek olduğunu hatilamiyorum. Kasa 5 fanli, soğutma anlamında da güzel. Arkadaşlar başına gelen var mı? Ekran kartı ayarlarindan performansa çektiğim halde fazla bir şey fark etmdi. Dediğim gibi arkadaşlar, sistem özelliklerini gördünüz. Bu FPS'ler aşırı saçma. Eski 10 yıllık PC 1700 FPS alıyordu 1.6'da. Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürler, yardımlarınızı bekliyorum.

Değerler gayet normal istersen youtuba bak.

Dostum daha önce almadan önce o kafede oynuyordum PC'leri güzel ama benimki kadar değil o FPS'leri de alıyor RAM'ler hadi diyelim 15 FPS fark etsin si

Resim atılıyor mu buradan gör aliyor mu almiyor mu?

Büyük ihtimal ya 144P'de oynuyordur ya da makine bir sıfır yanlış koyuyordur. Sizin FPS değerleriniz normal.

Dostum açtığın konu üzülerek söylüyorum ki aşırı saçma. Bu FPS'ler nerene yetmiyor acaba? 480Hz monitörün falan mı var da performansını alamıyorsun?

Bu arada FPS değerlerin gayet normal. Minecraft'ta 1500 FPS alamaz. Eski oyunlarda FPS çok olmaz zaten çünkü güncel değiller. Fazla kafaya takmışsınız.
Normal falan değil arkadaşlarım var 600 500 FPS alioe
Dostum açtığın konu üzülerek söylüyorum ki aşırı saçma. Bu FPS'ler nerene yetmiyor acaba? 480Hz monitörün falan mı var da performansını alamıyorsun?
165hz monitörüm kardeşim bir problem olduğu aşikar ilk defa sistem topladım ama siz cekemiyorsunuz sizin o cop PC lere benzemez bilemezsiniz siz 20fps devam edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı