RX 570 Sistem Ekrana Görüntü Gelmemesi

Dostum aynı sorun bende de var. En son sürümü yükledikten sonra fanlar dönmüyor. Bende ekran kartı arızalandı diyip garantiye yolluyordum. Çözümünü bilen varsa yardımcı olsun lütfen. Kesinlikle Driver problemli.
Ekran kartı fanlarınız 61 dereceyi görmeden çalışmaz. Eğer ki bu sıcaklığı geçtikten sonra dönmüyorsa problem var demektir. Önce bunu kontrol edin. Yada MSI Afterburner gibi bir proğramla fan kontrolcüyü manuel aktifleştirip kontrol de edebilirsiniz.

Monitörü başka bir yerde deneyin. Görüntü alırsanız ya işlemci, ya anakart ya da PSU'da sorun var demektir. Teker teker deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz anca. Ayrıca ekran kartını çıkarıp APU'dan görüntü almayı deneyin bir de.
Monitörü ve PSU yu eski AMD A10 7870k sistemimde kullandım sıkıntı yok.

Parçaları teker teker çıkarıp bilgisayarı öyle çalıştırıp sıkıntılı parçayı anlayabilirsiniz ve ekran kartı ile monitör arasında dönüştürücü kablo kullanıyorsanız sıkıntı kablo kaynaklı olabilir.
Dönüştürücü kullanmıyorum.Ekran kartını çıkarıp öyle denedim yine olmadı.

Başka bir monitörle denediniz mi ?
Evet denedim sonuç aynı görüntü yok.

Sorun apaçık ortada. BIOS güncellenmeden sistem çalışmayacaktır.
Görüntü dahi gelmiyor biosa giremeden nasıl güncelleyebilirim ki olmadı bilgisarcıya götürmeyi düşünüyorum.

Tam aklıma geldi yazacaktım. :) @adali1 Anakartı satın aldığınız yere götürüp, BIOS güncellemesi yapmasını isteyin. B350 çipsetli anakartlar 2.Nesil Ryzen işlemcileri BIOS güncellemesi yapmadan tanımaz.
Hepsiburada.com dan almıştım onlara göndersem güncelleyip gönderirler mi?

Hocam keşke aldığınız sistemi biraz araştırarak alsaydınız. Anakartınızın 2.nesil Ryzenler ile çalışabilmesi için; 1.nesil bir Ryzen işlemci takılarak Bios güncellemesi yapılması gerekiyor. Arkadaşa sorduğunuz soruya ithafen; Hepsiburada ürünlere müdahale etmez, ancak anakartın yanında gelen garanti belgesindeki yetkili servis ile iletişime geçip onlardan güncelleme yapmasını isteyebilirsiniz. Fakat bu en azından 20 gününüzü alacaktır. Tavsiyem uzun süre beklememeniz adına elinde 1.nesil Ryzen işlemci bulunduran bir bilgisayarcıdan rica etmenizdir.

Bende ürünü Hepsiburada.com'dan aldım. Değişim talebinde bulundum.
Kardeşim bende değişim talebinde bulundum.Bunun yerine hangi anakartı almalıyım ?
Kardeşim bende değişim talebinde bulundum.Bunun yerine hangi anakartı almalıyım ?
Ben iade talebinde bulunmuşum herşeyiyle kolisinde koyup göndersem kabul ederler mi acaba?
Sorun apaçık ortada. BIOS güncellenmeden sistem çalışmayacaktır.
Peki hocam bu anakartı alsam işlemcimle kullanabilirmiyim BIOS güncellemesi gerekiyor mu?
MSI B450M PRO-M2 AMD B450 AM4 DDR4 3466MHz(OC) Soket AM4 Fiyatı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı