Ekrana görüntü gelmemesi

Ekran kartını derken; ekran kartı üzerindeki HDMI portunu kast ediyorum. Çok basit işlemleri uzun uzadıya konuşmamıza rağmen bir adım yol kat edemedik. Mesajlarımı tekrar gözden geçirip, her adımı doğru uyguladığınızı teyit edin. Dizüstü bilgisayarı da TV'ye bağlayamamanız ayrı bir sorun zaten. Onu da monitöre veya TV'ye bağlamayı deneyin. Atladığınız şeyler var belli ki.
Hocam ilginiz için teşekkürler öncelikle, TV'ye bağlantı yaptığımda TV ayarlarında HDMI1-2 olarak seçenekler çıkıyor ama bunlara giriş yapamıyorum, kumandadan HDMI tuşuna bastığımda ise aygıt algılanmadı diyor.

Bütün denemelerde ortak nokta HDMI kablosu. Monitörün DVI ya da VGA girişi mutlaka vardır. Sizde VGA veya DVI kablosu mevcut ise dizüstü bilgisayarı VGA ile bağlamayı deneyin. Eğer DVI kablosu varsa ve monitörde de bu giriş varsa kasayı da ekran kartındaki DVİ çıkışı ile monitöre bağlamayı deneyin. Monitörün de marka ve modelini belirtin.

Bütün denemelerde ortak nokta HDMI kablosu. Monitörün DVI ya da VGA girişi mutlaka vardır. Sizde VGA veya DVI kablosu mevcut ise dizüstü bilgisayarı VGA ile bağlamayı deneyin. Eğer DVI kablosu varsa ve monitörde de bu giriş varsa kasayı da ekran kartındaki DVİ çıkışı ile monitöre bağlamayı deneyin. Monitörün de marka ve modelini belirtin.
Farklı kablo denediğimi belirtmiştim, VGA kablosu kullanırsam anakarta bağlamam gerekecek belki dönüştürücü kullanabilirim. Monitör HP2311gt

Aynen. Ekran kartını sökün sistemden. Önce HDMI ile sonra da olmazsa VGA kablo ile doğrudan anakartı monitöre bağlamayı deneyin. Bir görüntü alalım artık şu görüntüleme aygıtlarının birinden.

Tamamdır. Her şey olması gerektiği gibi ise, ekran kartını takın ve HDMI ile bağlayın kasayı monitöre. HDMI'dan VGA'ya dönüştürücü varsa ekran kartına bağlayarak görüntü almayı o şekilde de deneyebilirsiniz. Yine olmazsa, sorun ekran kartında gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı