RX 570 sistem FIFA 22 akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10
Açık kullanıyorum GTX 1050 Ti ile de açık kullandım ve bir fark yaşamadım. İsterseniz kendi oyun ayarlarımı da atabilirim.

Atabilirseniz sevinirim hocam dediğiniz gibi FreeSync açtım ancak hala aynı sorunu yaşıyorum oyun 200FPS vermeye çalışıyor ondan dolayı takılmalar ve yırtılmalar oluyor, 60FPS'e kilitle ayarı açık mı acaba sizde?

Atabilirseniz sevinirim hocam dediğiniz gibi FreeSync açtım ancak hala aynı sorunu yaşıyorum oyun 200FPS vermeye çalışıyor ondan dolayı takılmalar ve yırtılmalar oluyor, 60FPS'e kilitle ayarı açık mı acaba sizde?
Hocam RTSS veya Radeon Software üzerinden fps'yi 140'a sabitlerseniz yağ gibi aktığını göreceksiniz... 😀

Kare hızı hedef kontrolü normalde bende kapalı siz birebir aynısını yapıp deneyin. Oyun içi 60 FPS kilitleme ayarı açık ise kapatın aşağıda attığım ayarları deneyin, kare hızı hedef kontrolünü 130-140-144 olarak tek tek deneyin.

Dosya Ekleri

• Ekran.png
    Ekran.png
    71,5 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Kartları.png
    Ekran Kartları.png
    144,9 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Kartları2.png
    Ekran Kartları2.png
    179,6 KB · Görüntüleme: 27
Hocam rtss veya Radeon Software üzerinden FPS'yi 140'a sabitlerseniz yağ gibi aktığını göreceksiniz... 😀

Kare hızı hedef kontrolü normalde bende kapalı siz birebir aynısını yapıp deneyin. Oyun içi 60 FPS kilitleme ayarı açık ise kapatın aşağıda attığım ayarları deneyin, kare hızı hedef kontrolünü 130-140-144 olarak tek tek deneyin.

Çok teşekkürler dediğiniz gibi 140'a sabitledim inanılmaz derecede iyi oldu çözüldü sorun buymuş demek ki.

Hocam bir başka sorum daha var, oyun işlemciye çok yük bindiriyor oyunu oynarken çok ısınıyor ve çok ses yapıyor, ekran kartını o kadar zorlamıyor işlemcim eski olduğu için mi böyle yoksa onu düzeltmek içinde bir ayar mevcut mu?

Oyunun kendi grafik ayarlarınıda atar mısınız, rendering Low, MSAA ise off oynuyorum.

Oyunun kendi grafik ayarlarınıda atar mısınız, rendering Low, MSAA ise off oynuyorum.

Son düzenleme:
Hocam bir başka sorum daha var, oyun işlemciye çok yük bindiriyor oyunu oynarken çok ısınıyor ve çok ses yapıyor, ekran kartını o kadar zorlamıyor işlemcim eski olduğu için mi böyle yoksa onu düzeltmek içinde bir ayar mevcut mu?

Maalesef FIFA oynamıyorum, grafikleri yükseltmeniz ekran kartına yük bindirip işlemciyi rahatlatacak. En başında bunu yapabilirdiniz aslında büyük oranda sorununuz çözülmüş olurdu. İşlemcinizi şimdi gördüm FIFA gibi oyunlarda grafikleri yükseltmeniz işlemciyi rahatlatacaktır. İşlemciniz 4 Core 4 threads olduğu için çok yük binince tıkanıyor bunun çözümü de grafik yükseltip FPS düşürmek oluyor. Kısaca sorununuz temel nedeni işlemcinizin yüksek FPS'de yetersiz kalıp işleyememesidir.

Hocam rtss veya Radeon Software üzerinden FPS'yi 140'a sabitlerseniz yağ gibi aktığını göreceksiniz... 😀

Hocam konuyu hortlatmak gibi olacak ama sorun çözüldü sadece aklıma takılan şu ki AMD frtc aracılığı ile FPS kilitleyince input lag çok artıyor, biraz araştırdım rtss üzerinden sabitleme yapılınca çok daha düşük input lag olacağını öğrendim ama rtss üzerinden sabitleme denediğimde oyun hiç akıcı olmadı hatta sabitlediğim FPS'e kadar bile çıkmadı 130'larda takılıyordu. Rtss üzerinden frtcden aldığım akıcılığı almamın bir yolu var mıdır neden bu kadar fark etti anlamadım.

Hocam ben yıllardır hem nvidia ile hem amd kartlarla rtss kullanıyorum söylediğiniz gibi bir problem yaşamadım. Afterburner'i silip yeniden yüklemeyi dener misiniz? Ardından da globalden değil oyun exe'sini rtss'e ekleyerek fps limitlemeyi deneyin. Son olarak Radeon gecikme önleme özelliğiyle test edin belki bir faydası olur.

Hocam ben yıllardır hem NVIDIA ile hem AMD kartlarla rtss kullanıyorum söylediğiniz gibi bir problem yaşamadım. Afterburner'i silip yeniden yüklemeyi dener misiniz? Ardından da globalden değil oyun Exe'sini Rtss'e ekleyerek FPS limitlemeyi deneyin. Son olarak Radeon gecikme önleme özelliğiyle test edin belki bir faydası olur.

Hocam FreeSync açık şekilde mi yapıyorsunuz bunu.

Hocam ben yıllardır hem NVIDIA ile hem AMD kartlarla rtss kullanıyorum söylediğiniz gibi bir problem yaşamadım. Afterburner'i silip yeniden yüklemeyi dener misiniz? Ardından da globalden değil oyun Exe'sini Rtss'e ekleyerek FPS limitlemeyi deneyin. Son olarak Radeon gecikme önleme özelliğiyle test edin belki bir faydası olur.

Yok hocam denedim frtc ile anında 140a sabitleniyor oyun içinde ama rtss ile 130'larda oynuyor ve hiç de akıcı olmuyor oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı