RX 570 sistem Forza Horizon 5'de kaç FPS verir?

183206

Megapat
Makaleler
1
Bu sistemle Forza 4'te yüksek ayarlarda 90 FPS civarı alıyordum. 5'te ne kadar alırım?

RX 570 4 GB, Pentium G4600, 8x2 2133 MHz.

Düşebilir ben High ayarda manuel OC yaptığım GTX 1060 6GB'ı yedek sistemimdeki i5-7500 ile test ettiğimde darboğazın d'si bile yoktu ancak işlemci kullanımı %90-95 arasında gezebişiyordu bazen, bu yüzden G4600'in 2 fiziksel çekirdekli yapısı performansta kayıplar verebileceği gibi %1 Low (akıcılığı etkileyen değer) biraz daha düşük olabilir. (Bende 70-72 civarıymış, sende de en kötü 50 falan olur yine akıcı olur o zaman 👍🏻)

Bahsettiğim video buydu, zamanında Shadowplay ile kayıt almıştım. İşlemci farkı var evet ama CPU darboğazı olabilir sende, bende bile sınırda çalışıyordu çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 4'te Vsync kapatınca ekran kartı kullanımı %99 oluyordu rahatlıkla.
FPS'nin yanında yazıyordu. Demek ki yüksek ayarlarda işlemci bir şekilde yetebiliyordu.
Zaten çoğu oyunda darboğaz oluyor sistemimde. Sanırım indirip denemek lazım.

Hocam 4'te Vsync kapatınca ekran kartı kullanımı %99 oluyordu rahatlıkla.
FPS'nin yanında yazıyordu. Demek ki yüksek ayarlarda işlemci bir şekilde yetebiliyordu.
Zaten çoğu oyunda darboğaz oluyor sistemimde. Sanırım indirip denemek lazım.
Evet, deneyip görmen net bir karar verme açısından daha mantıklı olur elbette 👍🏻 Bizim yaptıklarımız sadece kafanda fikir oluşması için sunduğumuz destekleyici yorumlardan ibaret.

Geri
Yukarı