Çözüldü RX 570 Sistem FPS Drop Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CALLIST0

Hectopat
Daha fazla  
Ocak ayında ASUS'un RX 570 VR Ryzen 5 2600'lü bir sistem topladım ve son zamanlara kadar sorunsuz kullanıyordum son 1 aydır PUBG'de anlamsız bir şekilde FPS droğu yiyorum RAM yetmediğini düşündüm çünkü 8 GB tam var ama 7.9'unu kullanabiliyorum MSI'ın Afterburner programı ile baktığımda RAM 7900'ü görüyordu o sıralar da da FPS dropu yiyordum ekran kartından olabilir mi bu sorun? MSI'in yazılımı ile baktığım da sanırım bir sorun var dı emin değilim hiçbir zaman ekran kartı kullanımı 100 olmuyor olsa bile nadir bazen 80 90 FPS alırken ekran kartı kullanımı yüzde 8'e düşüyor fakat FPS düşmüyor sorun nerede olabilir?

SSD kapasitesi düşük diyemi yoksa Adata SSD'ler sıkıntılı mı diye disk kullanımı %100 değil.
Windows’ta problem olabiliyor. Mesela google açınca disk kullanımı fırlıyorsa o sebepten olabilir. Siz bence Windows’u HDD’ye kurun. Oyunlar ssd’de olsun. Furmark testi yapın.

Ya biraz hortlatmış gibi olucam ama bende aynı sorundan muzdaribim sistemlerimiz hemen hemen aynı sorununu çözebildin mi en son garantiye göndericem bilgisayarı artık yıldım ya

Yeni konular

Geri
Yukarı