RX 570 sistem FPS düşmesi

Yagiz3461

Hectopat
Arkadaşlar, GTA V, RDR2, CS:GO, Apex Legends, Valorant... Hiçbir oyunu ağız tadıyla oynayamıyorum. FPS düşmesi ve uzun süreli donma var. Sorun ne anlamıyorum. Darboğaz olabilir mi?

RX 570 4 GB.
i7-4770K.
RAM: 8 GB 1333MHz DDR3.
Anakart: Casper tek kanal 8 GB destekli.
Monitör: 75Hz 1920X1080.
Kasa: Casper desktop nsh.

İşlemciniz eski bir işlemci ama darboğaz yapmaz diye düşünüyorum. RAM az geliyor olabilir. Oyun içi kullanımları atabilir misiniz?

RAM Frekansı Çok düşük ondan kaynaklanıyordur muhtemelen.

Oynadığınız oyunlarda ayarları Ultra yapın ve MSAA kapatın.
Ayrıca 8 GB RAM epey bir yetersiz.

Hayır 8 GB epey bir yetersiz.
8 GB "epey" bir yetersiz olsaydı 8 GB 3000 MHz RAM, RX 570 ile RDR2 orta ayarlarda 60-70 FPS donmadan oynamazdım. 2x8 RAM elbette daha iyi ama sanki 2025 senesindeymiş gibi konuşmayı bırakmalısınız. 8 GB yavaş yavaş ömrü dolmaya başladı fakat ben 8 GB RAM ile Cyberpunk bile rahat oynadım. Ama Discord'dan çıkmak zorunda kaldım diyebilirim. Yeni çıkan oyunlara ucundan yetiyor. Ve arkadaşın söylediği hiçbir oyun 8 GB RAM üstünü istemiyor. Yine de 2x8 GB RAM alınmalı.

Hangi işletim sistemine sahipsiniz?

Hangi işletim sistemine sahipsiniz?
R3 1200 AF
RX 570 4 GB
A320M-H
1x8 GB 3000 MHz
120 GB SSD
1 TB HDD
Windows 10 Pro 64 bit

Dediğim gibi, 8 GB RAM çok yetersiz değil. Hala şimdiki oyunlara ucundan yetebiliyor. 2021 sonlarından sonra çıkacak oyunlarda yetmemeye başlayacaktır. Kendime bir tane daha RAM almayı düşünüyorum bu süre içinde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…