RX 570 sistem FPS düşmesi

Yagiz3461

Hectopat
Arkadaşlar, GTA V, RDR2, CS:GO, Apex Legends, Valorant... Hiçbir oyunu ağız tadıyla oynayamıyorum. FPS düşmesi ve uzun süreli donma var. Sorun ne anlamıyorum. Darboğaz olabilir mi?

RX 570 4 GB.
i7-4770K.
RAM: 8 GB 1333MHz DDR3.
Anakart: Casper tek kanal 8 GB destekli.
Monitör: 75Hz 1920X1080.
Kasa: Casper desktop nsh.

R3 1200 AF.
RX 570 4 GB.
A320M-H.
1x8 GB 3000 MHz.
120 GB SSD.
1 TB HDD.
Windows 10 Pro 64 Bit.

Dediğim gibi, 8 GB RAM çok yetersiz değil. Hala şimdiki oyunlara ucundan yetebiliyor. 2021 sonlarından sonra çıkacak oyunlarda yetmemeye başlayacaktır. Kendime bir tane daha RAM almayı düşünüyorum bu süre içinde.

Çoğu sistemde arkadaşıminki dahil 8 GB, droplara sebep oluyor.
Sizin sisteminiz için ucu ucuna yetiyor olabilir ama her sistem için geçerli değil bu maalesef.

Bu arada RAM'iniz 8 GB olduğu için tam performans alamıyorsunuz ama bu performans düşüşü droplara sebep olacak kadar yüksek değil sadece.

Çoğu sistemde arkadaşıminki dahil 8 GB, droplara sebep oluyor.
Sizin sisteminiz için ucu ucuna yetiyor olabilir ama her sistem için geçerli değil bu maalesef.

Bu arada RAM'iniz 8 GB olduğu için tam performans alamıyorsunuz ama bu performans düşüşü droplara sebep olacak kadar yüksek değil sadece.

Arkadaşım 4 GB RAM ile CS:GO, Valorant'da sorunsuz oynuyor ben ise FPS gayet yüksek ve normal iken bir anda FPS donması veya bir anda dakikalık takılma yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı