RX 570 sistem GTA 5 düşük FPS

Biodamla

Kilopat
Daha fazla  
GTA, Warzone, ve CS:GO gibi oyunlarda düşük FPS aldığımı görüyorum. GPU kullanımı stabil değil ve %0'a düşüp duruyor bunun sebebi işlemcim midir? Yoksa ekran kartımda bir sorun mu var? Ayarlara hiç dokunmadım şehir içi 40-50 FPS alıyorum.

1608054026546.png

RX 570 4 GB.
G4560.
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA, Warzone, ve CS:GO gibi oyunlarda düşük FPS aldığımı görüyorum. GPU kullanımı stabil değil ve %0'a düşüp duruyor bunun sebebi işlemcim midir? Yoksa ekran kartımda bir sorun mu var? Ayarlara hiç dokunmadım şehir içi 40-50 FPS alıyorum.

Eki Görüntüle 782427

RX 570 4 GB.
G4560.
8 GB RAM.

İşlemci yüzündendir. 750 Ti ile aynı FPS'i alıyorum.

İşlemciniz yaldır yaldır yanıyor hocam acil itfaiye 110'u arayın ya da termal macun değişimi yapın karar sizin.

İşlemci sıcaklığını fark etmemiştim.
Arkadaşın da dediği gibi, itfaiye ya da macun.
Eğer macun varsa büyük ihtimalle küçük çaplı bir temizlik yapmanız gerekiyor hocam.

İşlemci sıcaklığını fark etmemiştim.
Arkadaşın da dediği gibi, itfaiye ya da macun.
Eğer macun varsa büyük ihtimalle küçük çaplı bir temizlik yapmanız gerekiyor hocam.
Ben bu kadar sorun olduğunu bilmiyordum daha önce de sormuştum yük altında bu sıcaklığın fazla olduğunu ama sorun teşkil etmediğini düşünüyordum. İşlemcime daha önce termal macun sürmedim.
Ben bu kadar sorun olduğunu bilmiyordum daha önce de sormuştum yük altında bu sıcaklığın fazla olduğunu ama sorun teşkil etmediğini düşünüyordum. İşlemcime daha önce termal macun sürmedim.
Arkadaşlar buraya yazana kadar işlemcim ısınmıyor diye düşünüyordum az önce fanı çıkarıp temizledim macun neredeyse yok olmuş kalıntıları var sıcaklık ise oyunu açar açmaz 80 dereceye çıktı bu sırada işlemci fanı son hız dönmeye başladı hemen kapattım oyunu sakinleşti. Acaba bir hata mı yaptım fanı takarken olabilir mi böyle bişey?

Son düzenleme:
O işlemciyle o ekran kartı birlikte kullanılır mı Allah aşkına. Attığınız fotoğrafta ekran kartı %100 ama işlemciye daha çok yük binecek bir yere gittiğiniz zaman ya da işlemcinin hızı sıcaklıktan dolayı azaldığı zaman FPS'te düşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı