Çözüldü RX 570 GTA 5 FiveM Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DreaminquE

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 10400F / SAPPHİRE Pulse RX 6600 / Asus Tuf B460-Plus / 16 GB DDR4 Xpg D30 Ram / Dark Diamond PRO 600w Kasa / 1 Tb Toshiba HDD / 250 GB Samsung EVO SSD.
RAM
XPG Gammix D30 8GB 3200 MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 Evo 250GB - Toshiba 1TB 7200RPM Sata 3
Ekran kartı
Asus Rog Strix Rx 570 4G
Anakart
MSI B460M-A PRO Intel B460 Soket 1200 DDR4 2933Mhz
İşlemci
i5 10400F
Selam arkadaşlar, RX 570 4 GB ekran kartı kullanıyorum. 165 Hz monitörüm olduğu için FiveM de takılma sorunu yaşıyorum. Grafik ayarları 1080p Ultra. Yardımcı olursanız sevinirim.

1673521823095.png

Çözüm
Gerçekten optimizasyon'u çok bozuk. Single girdiğimde gram sorun yok ama FiveM de acayip bozukluk var.
2019'dan beri FiveM platformunda RP yapıyorum o günden bugüne optimizasyon bakımından gelişen bir şey yok. Sunucudan sunucuya değişmekle beraber genel olarak optimizasyon kötü yapacak bir şey yok. Ancak ayar düşürerek çözüm üretebilirsiniz.
FiveM platformu genel olarak bozuk olduğundan optimizasyon sorunları yaşamanız doğal.

Gerçekten optimizasyon'u çok bozuk. Single girdiğimde gram sorun yok ama FiveM de acayip bozukluk var.

2019'dan beri FiveM platformunda RP yapıyorum o günden bugüne optimizasyon bakımından gelişen bir şey yok. Sunucudan sunucuya değişmekle beraber genel olarak optimizasyon kötü yapacak bir şey yok. Ancak ayar düşürerek çözüm üretebilirsiniz.

Çözüm

Anladım. RTX 2060 ile MSAA açabiliyor musunuz? Ben de yükseltmek istiyorum ama GTA 5 için gerek var mı bilemedim.

Anladım. RTX 2060 ile MSAA açabiliyor musunuz? Ben de yükseltmek istiyorum ama GTA 5 için gerek var mı bilemedim.
Açabiliyorum lakin benim oyun ayarlarım 1080p Ultra ve NVE kurulu şekilde olduğundan zaten MSAA kapalı bir şekilde ancak 50 FPS dolaylarında oynuyorum o sebepten açmıyorum.

Açabiliyorum lakin benim oyun ayarlarım 1080p Ultra ve NVE kurulu şekilde olduğundan zaten MSAA kapalı bir şekilde ancak 50 FPS dolaylarında oynuyorum o sebepten açmıyorum.

Nve varsa MSAA'ya gerek yok zaten. Nve olmadan kaç FPS alıyorsunuz Ultra da?

Yeni konular

Geri
Yukarı