RX 570 Sistem için 500W PSU Yeterli mi?

Öncelikle RX570 mini itx modeli 120 watt cekiyor. Çok fazla kasmaya gerek yok. Fakat benim tavsiyem mini itx olani alma. Aldim pismanim. Az daha para koy çift fanli pulse modelini al. Hepsiburada da 920 tl civari idi. O karta ise 500 watt rahat yeticektir.

Aynı Ekran kartından bahsettiğine emin misin hocam? Benimki mini değil pulse yazıyor

Hocam karttaki RX570 chipini tam verimle kullanamiyorum. Radeon ayarlarında karta güc limiti konmuş ve 120 watt i gecemiyor. E yeteeli güc olmayinca kartin GPU frekansi dusuyor ve performansta bir miktar kayip oluyor. Eger biz güc limitini driverden maksimuma cekersek bu seferde kart 160 watt cekiyor ve çok ısıniyor. Tek fan sogutnaya yetersiz kalmaya başliyor. Fazla ısınmadan dolayi ara ara siyah ekran hatasi aldigimda oldu. Bu sorunlari underclock yaparak çözdum. Ama tabi bu da performans kaybi demek.
Fan hizini artirmayi denedigimde ise çök gürultu yapiyor ve fan sürekli boyle calisirsa cabuk yipranir.

İndirimden yararlanarak bizde bu kartlardan aldık. ITX olan modelini R3 2200G'li sisteme, Nitro+'da i5 6500 sistemde kullanıyoruz. Sizde de i5 işlemci olduğu için yazdım. Ne yaptıysak ITX modelinden aldığımız performansı Nitro+'dan alamadık. En son PUBG'ye gelen güncelleme ile ITX model yüksek, orta ayarda 70, 80 FPS'yi görürken, Nitro+ 30, 40 FPS alıyor. Aynı FPS değerleri ETS 2 içinde geçerli. Sorunu bir türlü çözemedik açıkçası.

RX 570 için 500W PSU yeterli olduğuna hemfikiriz fakat ilk mesajdaki diğer parçaları göz önüne alırsak yeterli mi? Ben sadece ekran kartını değil kasanın tamamını yetip yetmeyeceğini merak ediyorum.

RX 570 için 500W PSU yeterli olduğuna hemfikiriz fakat ilk mesajdaki diğer parçaları göz önüne alırsak yeterli mi? Ben sadece ekran kartını değil kasanın tamamını yetip yetmeyeceğini merak ediyorum.

Verimliliği iyi 500W PSU fazlasıyla yeter.

Thermaltake'in 80plus Silver PSU'sunu aldım yetmedi. Sistem yüke bindiğinde donup kalıyordu iade ettim aynı paraya VS650 aldım bu arada ekran kartım ASUS EXPEDITION RX570. Yani yetmeyebiliyor. İşini garantiye almak için 600W sertifikalı bir PSU işini görür hem upgrade yaparken gözün arkada kalmaz

Aynı Ekran kartından bahsettiğine emin misin hocam? Benimki mini değil pulse yazıyor
Pulse mini itx yaziyor. :) Zaten itx olan tek model var.
İndirimden yararlanarak bizde bu kartlardan aldık. ITX olan modelini R3 2200G'li sisteme, Nitro+'da i5 6500 sistemde kullanıyoruz. Sizde de i5 işlemci olduğu için yazdım. Ne yaptıysak ITX modelinden aldığımız performansı Nitro+'dan alamadık. En son PUBG'ye gelen güncelleme ile ITX model yüksek, orta ayarda 70, 80 FPS'yi görürken, Nitro+ 30, 40 FPS alıyor. Aynı FPS değerleri ETS 2 içinde geçerli. Sorunu bir türlü çözemedik açıkçası.
Hocam ilginc bir durum. Nitrodan daha fazla performans almaniz gerekiyor. Bi gariplik var. :) MSI Afterburnerle kontrol ettiniz mi ?

Thermaltake'in 80plus Silver PSU'sunu aldım yetmedi. Sistem yüke bindiğinde donup kalıyordu iade ettim aynı paraya VS650 aldım bu arada ekran kartım ASUS EXPEDITION RX570. Yani yetmeyebiliyor. İşini garantiye almak için 600W sertifikalı bir PSU işini görür hem upgrade yaparken gözün arkada kalmaz

Belki Asus olanlar çok yakıyordur veya sizin sistem benimkinden daha iyidir bilemeyeceğim.

Pulse mini itx yaziyor. :) Zaten itx olan tek model var.

Hocam ilginc bir durum. Nitrodan daha fazla performans almaniz gerekiyor. Bi gariplik var. :) MSI Afterburnerle kontrol ettiniz mi ?

Maksat ekran kartını soğutmak ise 5 fanlı kasa alacağım yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta şans işi bunlar dört dörtlük sistem olsa da verim alınamayabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki Asus olanlar çok yakıyordur veya sizin sistem benimkinden daha iyidir bilemeyeceğim.

Maksat ekran kartını soğutmak ise 5 fanlı kasa alacağım yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta şans işi bunlar dört dörtlük sistem olsa da verim alınamayabiliyor.
Hocam siz bilirsiniz. Ben olsam cift fanla alirdim. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı