RX 570 sistem kapanıyor ama kasa çalışıyor

scarlon

Decapat
Selam arkadaşlar, 1300X, RX570, 16GB RAM sistemim var. Son bir haftadır yaşadığım bir problem var.

Genelde PC'yi ilk açtığımda ya da tarayıcıda gezinirken oluyor. Oyun esnasında hiç olmadı.
PC bir anda kapanıyor, fakat kasa çalışmaya devam ediyor(RGB'ler vs yanıyor). PC'nin kapandığını da monitörden anlıyorum lakin monitörde sorun yok, çünkü onunda ışıkları yanıyor.

Kasanın üzerinden reset tuşuna basarak PC'yi resliyorum böyle olduğunda. Başka çözüm yok çünkü. Sizce bu sorunun kaynağı nedir?

Selam arkadaşlar, hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Isınma ile alakalı bir sorun değil, dediğim gibi hiçbir zaman oyundayken yaşamadım, ya PC'yi yeni açtığımda ya da bazen tarayıcıda gezerken oluyor.

RAM'lerim dual channel, ve 2. RAM'i daha geçen aldım. Acaba ondan kaynaklı bir sorun mu diye düşünüyorum, XMP açık ve MHZ'leri 2933'te.

Ekran kartı driverımda Wattman hatası almadım, yalnız yeni sürümü gelmiş. Onu güncelledikten sonra tekrar yaşayacak mıyım diye merak ediyorum. Gelişmeleri tekrar bu konu üzerinden yazacağım.

Selam arkadaşlar, hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Isınma ile alakalı bir sorun değil, dediğim gibi hiçbir zaman oyundayken yaşamadım, ya PC'yi yeni açtığımda ya da bazen tarayıcıda gezerken oluyor.

RAM'lerim dual channel, ve 2. RAM'i daha geçen aldım. Acaba ondan kaynaklı bir sorun mu diye düşünüyorum, XMP açık ve MHZ'leri 2933'te.

Ekran kartı driverımda Wattman hatası almadım, yalnız yeni sürümü gelmiş. Onu güncelledikten sonra tekrar yaşayacak mıyım diye merak ediyorum. Gelişmeleri tekrar bu konu üzerinden yazacağım.
Bence güncellemek yerine DDU ile kaldırıp WHQL sürümü kullan daha stabil.

Tamamiyle aynı sorun bende de vardı. Özellikle yabancı forumlarda çok araştırdım. Orada işlemci çekirdeklerinin yük altında olmadığında voltaj düşürdüğünü ama bazı anakartların bu düşük voltajı kaldıramadığından dolayı bilgisayarın önce donuyor sonra siyah ekrana düştüğü yazıyordu. Çözümün ise anakart değişikliği olduğu söyleniyordu.Bende öyle yaptım zaten ram slotu az olduğu için değiştirmek istiyordum. Ayrıca bir yerden ses sürücülerinin çakışmasından olabileceğide söyleniyordu. Aygıt yöneticisinde ses,video ve oyun denetleyicisi altında bir tanesi amd olan sürücü olacak hdmi ses aktarması için birde realtek olacak başka varsa kaldırın. Ben çok uğraştım özelden de yazabilirsiniz yardımcı olurum.

dediğiniz yerde başka ses sürücüsü yok hocam.
Bence güncellemek yerine DDU ile kaldırıp WHQL sürümü kullan daha stabil.

Hocam güncellerken zaten fabrika ayarlarına sıfırla+sıfırdan kurulum seçiyorum. Önce kaldırıp sonra yeniden kuruyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2 KB · Görüntüleme: 32
dediğiniz yerde başka ses sürücüsü yok hocam.

Hocam güncellerken zaten fabrika ayarlarına sıfırla+sıfırdan kurulum seçiyorum. Önce kaldırıp sonra yeniden kuruyor.
Benim demek istediğim WHQL sürümler stabilite anlamında en iyi sürücülerdir, yeni sürümler hala test aşamasında olduğu için opsiyonel olarak yükleyebilirsin tam sürüm beta sürüm mantığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı