RX 570 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Baran a

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu sıralar hep mavi ekran hatası alıyorum. Anlayan birisi yardımcı olursa sevinirim.
Minidump dosyalarım: mavi ekran.rar

İşlemci Ryzen3 1200, ekran kartı Sapphire RX570 8 GB, RAM GeIL EVO Spear 8 GB AMD Edition, anakart Gigabyte A320M-S2H

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, RAM değişikliği yaptım elimde hazır bir tane vardı. Şu ana kadar mavi ekran yemedim. Eğer yersem BIOS'u güncelleyeceğim. (güncellememe sebebim elektrik kesintisinden korkmam)

Yardımınız için teşekkür ederim.

Merhaba, RAM değişikliği yaptım elimde hazır bir tane vardı. Şu ana kadar mavi ekran yemedim. Eğer yersem BIOS'u güncelleyeceğim. (güncellememe sebebim elektrik kesintisinden korkmam)

Yardımınız için teşekkür ederim.

Elektrik kesintisinden korkmanıza gerek yok. Gigabyte anakartların çoğunda yedek BIOS var. Sizin anakartınız da var mı bilmiyorum. Ama gitmez. Eğer XMP açacaksanız BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor. Düzgün çalışması için.

Elektrik kesintisinden korkmanıza gerek yok. Gigabyte anakartların çoğunda yedek BIOS var. Sizin anakartınız da var mı bilmiyorum. Ama gitmez. Eğer XMP açacaksanız BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor. Düzgün çalışması için.

Sıkıntıyı RAM yapmıyormuş. Yeni RAM ile aynı hatayı verdi şimdi BIOS'u güncellemeye başladım. Bir gelişme olursa yeniden yazarım.
Güncelleme:
Evet arkadaşlar bilgisayar açılır açılmaz mavi ekran vermeye başladı, bilgisayara format atıyorum. Sonraki gelişmeler ile buradayım.
Sıkıntıyı RAM yapmıyormuş. Yeni RAM ile aynı hatayı verdi şimdi BIOS'u güncellemeye başladım. Bir gelişme olursa yeniden yazarım.
Güncelleme:
Evet arkadaşlar bilgisayar açılır açılmaz mavi ekran vermeye başladı, bilgisayara format atıyorum. Sonraki gelişmeler ile buradayım.

Bilgisayarı sıfırlarken mavi ekran yedim şimdi ne olacak acaba. Çöp olmamıştır umarım. 😞

Son düzenleme:
"ntoskrnl.exe" dosyası bütün paylaştığınız dosyalarda hata sebebi ve hatanın oluştuğu yer büyük ihtimalle RAMden kaynaklı fakat Memtest64 yaptığınız da her şey daha net olacak.

Hocam antivirüs olarak ne kullanıyorsunuz? Ayrıca driverları güncellediniz mi?

Not: Anakartınız ses driverlarını ve kullandığınız kulaklık USB'li ise onun da driverlarını güncelleyin lütfen.

Hocam antivirüs olarak ne kullanıyorsunuz? Ayrıca driverları güncellediniz mi?

Not: Anakartınız ses driverlarını ve kullandığınız kulaklık USB'li ise onun da driverlarını güncelleyin lütfen.

Antivirüs olarak AVG kullanıyordum. Erkan kartının driverini kısa sürdüğü için güncelleyebildim fakat çok fazla mavi ekran yiyordum bu yüzden BIOS ve ses driverini güncelleyemedim.

Antivirüs olarak AVG kullanıyordum. Erkan kartının driverini kısa sürdüğü için güncelleyebildim fakat çok fazla mavi ekran yiyordum bu yüzden BIOS ve ses driverini güncelleyemedim.

Güvenli moda girebilirseniz AVG'yi kaldırın hatalardan biri onunla ilgili. Diğeri de ses driverı ya da ses almak için taktığınız USB ile ilgili. RAM hatası da olabilir ancak ilk etapta bunlara bakalım.

Güvenli moda girebilirseniz AVG'yi kaldırın hatalardan biri onunla ilgili. Diğeri de ses driverı ya da ses almak için taktığınız USB ile ilgili. RAM hatası da olabilir ancak ilk etapta bunlara bakalım.

Bilgisayardan AVG'yi kaldırmıştım Forza'nın oyun dosyasını sildiği için. Bir de şöyle bir sorun var format atarken mavi ekran yediğim için açamadım. Şu an bilgisayar elimde değil, babam düzeltmeleri için şirketteki yazılımcılara verdi. Bir gelişme olursa buradayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı