RX 570 Sistem OBS Ayarları

Papiko

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, Twitch'te kendi halimde yayınlar yapıyorum. OBS Studio'dan yayınlarımı veriyorum fakat şöyle bir sorunum var: Fazla bitrate verince düşüş yiyorum az bitrate verince pikselleşme oluyor ve istatistiklerden baktığım zaman OBS'in ağ bölümünde kayıp gözüküyor 0.9-1.6 arası her yayınımda. Bu da pikselleşmelerin olduğunu gösteriyor. Benim verdiğim bitrate ise 3100-3300 arası, benim için en iyi ayarlar hangileri bana yardımcı olabilirmisiniz?

Uploadım: 4.60-4.90 arası
Kullandığım kodek: RX 570 (AMD H264)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz nedir? İlk başlarda 3.000 bitrate verdiğimde her yayında %3-5 kayıp oluyordu, görev yöneticisinden OBS'ye yüksek öncelik verince bu kayıp %1'in altına düştü. Siz de deneyebilirsiniz.
Merhabalar tekrardan,işlemcim bozulduğu için maalesef şuan eski işlemcim I5 750’ye döndüm ama dediğim gibi yayını GPU’dan verdiğim için işlemci ile ilgili herhangi bir FPS drop veya başka bir şey yaşamıyorum.Bu arada cevabınıza gelecek olursak benimde zaten yüksek öncelikte...

Merhabalar tekrardan,işlemcim bozulduğu için maalesef şuan eski işlemcim I5 750’ye döndüm ama dediğim gibi yayını GPU’dan verdiğim için işlemci ile ilgili herhangi bir FPS drop veya başka bir şey yaşamıyorum.Bu arada cevabınıza gelecek olursak benimde zaten yüksek öncelikte...

Belki de Upload hızınız yetersiz gelebilir o halde, yayın yaparken oynadığınız oyunlar nelerdir?

Belki de Upload hızınız yetersiz gelebilir o halde, yayın yaparken oynadığınız oyunlar nelerdir?
Genel olarak CS GO,Rainbow Six Siege,TFT ve Pes 21 tarzı oyunlar oynuyorum ama kütüphanem geniş olduğu için diğer oyunlarıda yayında denemek istiyorum açıkcası,sizce kaç bitrate vermeliyim ve önerdiğiniz OBS içinde ayar var mı?

Genel olarak CS GO,Rainbow Six Siege,TFT ve Pes 21 tarzı oyunlar oynuyorum ama kütüphanem geniş olduğu için diğer oyunlarıda yayında denemek istiyorum açıkcası,sizce kaç bitrate vermeliyim ve önerdiğiniz OBS içinde ayar var mı?

Bitrate ayarları hakkında bilgim yok benim, bunun için internette geniş bir bilgi var. Ben sadece denediğim ve sonuç aldığım şeyi söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı