RX 570 sistem oyun esnasında yeniden başlıyor

Darkral

Centipat
Merhaba, bu sorunu aylardır bir çözüme kavuşturamadım. Bilgisayar teknisyenine gönderdim kasamı, o bile bulamadı. Bilgisayarım testlerde çok ağır yük altında yarım saat boyunca durunca bile kendi kendine yeniden başlamıyor ve oyun hariç normal gezinmemde, PC'de 24 saat boyunca hiçbir şey olmuyor fakat oyunlara giriyorum, yaklaşık bir yarım saat 1 saat içinde rastgele yeniden başlatıyor kendini. Delirmek üzereyim, ya aşağıya PC'imin özelliklerini yazıyorum. Bu sorunu yaşayanlar ne yaptı, nasıl, çözüm buldular mı? Lütfen yardımcı olabilirler mi? PC'me format attım, belli bir süre oyunlarda yeniden başlamıyordu, şimdi yeniden başlıyor. Daha önce böyle bir problem yaşayan var mı? Nasıl çözüm buldunuz?

Özellikleri:
i5 4570 3.6 GHz CPU
16 GB(8x2) RAM DDR 1600 MHz
RX 570 4 GB 256 ekran kartı GPU
Platoon 500 Watt PSU
Esonic H-81 anakart
1 adet 12 cm Rampage soğutucu fan.

Sıcaklık değerlerim oyun esnasında yoğun yükte ekran kartı 60-65 derecede, işlemci ise 60-70 derecede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bu tip arızalarda en önemli etken PSU. Sizin PSU kaliteli değil. Bence farklı bir PSU ile deneyin.

Dostum bende aynı işlemciyi kullanıyorum RX 560 ekran kartı var bende de güç kaynağın kaynaklıdır sorun aynısnı daha önceden bende yaşadım 2.el uygun fiyatlı güç kaynağı bulabilirsin mesela ben 550W Gigabyte marka 200 TL'ye aldım 1 ay önce mutlaka güç kaynağını değiştirmen lazım

Yüksek ihtimal PSU'nuzda problem var.

Geri
Yukarı