Çözüldü RX 570 sistem oyun sırasında donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cemo94

Hectopat
Herkese merhaba. Bugün Witcher 3 oynarken PC aniden dondu ve kasadan düğmeye basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım. Daha sonra tekrar denediğimde oyuna gireli daha 2 dakika olmadan yine aynı şey oldu olay görüntüleyiciden baktığımda kernel POWER-41 hatasını gördüm sizce sorun neden olabilir?
Not: OCCT ile ekran kartına yük bindirerek test yaptım herhangi bir hata vermedi. Güç kaynağımda yeni sayılır alalı 6-7 ay oldu. (High Power marka) Memtest86 ile bellek testi yaptım bellekler de temiz çıktı.

Sistemim:
Gigabyte A320M anakart.
RX570 ekran kartı.
High Power 750W 80+ PSU.
R3 3100 işlemci.
XPG D30 8+8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip güncel olan sorun çıkarmayan sürücü kurup deneyin.
Konu onaylanana kadar bunu yaptım. WHQL olan sürücüye döndüm ancak deneme zamanım olmadı. Yine de ilk defa duyuyorum sürücüden yapar mı böyle bir şey? Oyunlarda çökmeler, DirectX hataları vs... çok denk geldim ancak sürücüden böyle bir şey yaptığını ne duydum ne gördüm.

Konu onaylanana kadar bunu yaptım. WHQL olan sürücüye döndüm ancak deneme zamanım olmadı. Yine de ilk defa duyuyorum sürücüden yapar mı böyle bir şey? Oyunlarda çökmeler, DirectX hataları vs... çok denk geldim ancak sürücüden böyle bir şey yaptığını ne duydum ne gördüm.
Evet sürücüden kaynaklı oluyor, onaylı sürücü kullanmayınca böyle şeyler olabiliyor.

Geri
Yukarı