RX 570 sistem oyun ortasında donuyor

ferdi kartal

Hectopat
Merhaba, PC'de oyun oynarken PC ekranı gidiyor ve hiçbir şey yapılmıyor. Oyun ve fare komple donuyor, sonra ekran gidiyor. Bilgisayarı kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
  • Ekran kartı: RX570 en yüksek 72 derece gördüm.
  • İşlemci: i5 2400.
  • RAM: 12 GB DDR3 RAM
Daha önce olmuyordu, son 1 aydır oluyor. PC'yi 1.5 yıldır temizlemiyorum. O yüzden mi oluyor diye düşündüm, yarın temizlemeyi düşünüyorum ama neyle temizleyeceğimi bilmiyorum.

CS:GO Cities Skylines GTA 5 sıklıkla olanlar bazen çok nadir masaüstünde gidiyor.

Hocam öncelikle darboğaz sorunu olduğu kesin sisteminiz işlemciniz artık tercih edilmiyecek donanımlara sahipsiniz ama eskiden yapmıyordu diyorsunuz ve 1.5 yıldır temizlemedim diyorsunuz o zaman şöyle yapmanızı tavsiye ediyorum ilk olarak bilgisarınıza bakım yapın bilen kişi yoksa bilgisayarcıya götürün işlemci macununu değişssin fanların tozlarını iyice alsın ondan sonra ise bir UEFI olarak format atın driverleri yükleyin yine sorun olacaktır ama eskisi kadar olmayabilir.

Merhaba. Sistemi 3DMark testine tabi tutun. Testi tamamlayıp tamamlamadığını belirtirseniz konu ile alakalı yardımcı olmaya çalışacağım. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı