RX 570 sistem oyunlarda anlık donmalar

HalilŞimşek

Hectopat
Rust - Albion Online.
Oyunda ekranı aniden çevirince kesin donma oluyor, bazen de ara sıra donuyor. RAM'den diye düşünüyorum.
RX 570 Armor 4GB
8GB RAM 3000MHZ
R5 2600X
Radeon Software sürümü 20.12.1

Dediklerinizi yapacağım şu an müsait değilim yarın yapıp dönüş yapacağım.
İlk olarak https://www.amd.com/tr/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 buradan Windows sürüm ve bitinize göre, işte mesela Windows 10 64 Bit gibi, recommended (whql) yazan sürücüyü indirin. Optional yazanı değil dikkatli olun recommended (whql) yazanı indirin. 20.9.1 whql'ymiş mesela Windows 10 64 bitte. Sonra direk kurmayın sürücüyü ama ilk olarak DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi burada söylenilene göre güvenli moda girerek sürücünüzü silin ve yeniden başlatıp ilk olarak indirdiğiniz sürücüyü kurun. Aşağıda attığım videoya göre de ayarlarınızı yapın AMD Radeon Software uygulamasının sonra deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediği her şeyi ama her şeyi yaptım tek yapamadığım enableulps veri değerini "0" yapmış ben yapamıyorum değiştiremezsin diyor.
Dediklerinizi yapacağım şu an müsait değilim yarın yapıp dönüş yapacağım.

Dediği her şeyi ama her şeyi yaptım tek yapamadığım enableulps veri değerini "0" yapmış ben yapamıyorum değiştiremezsin diyor. Dostum bu arada dediğini yaptıktan sonra ne kadar drop azalsada drop sorunu hala kesilmedi.
İlk olarak https://www.amd.com/tr/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 buradan Windows sürüm ve bitinize göre, işte mesela Windows 10 64 Bit gibi, recommended (whql) yazan sürücüyü indirin. Optional yazanı değil dikkatli olun recommended (whql) yazanı indirin. 20.9.1 whql'ymiş mesela Windows 10 64 bitte. Sonra direk kurmayın sürücüyü ama ilk olarak DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi burada söylenilene göre güvenli moda girerek sürücünüzü silin ve yeniden başlatıp ilk olarak indirdiğiniz sürücüyü kurun. Aşağıda attığım videoya göre de ayarlarınızı yapın AMD Radeon Software uygulamasının sonra deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediklerini yaptım tek yapmadığım şey enableulps değerini "0" yapmaktı yapınca hata verdiği için yapmadım ama dediklerini yapınca her ne kadar drop sorunum kesilmese de azaldı bunu kökten kesemeyiz mi.

Son düzenleme:
DDU ile kaldır sürücüyü geri kur, UV ile istersen performansı arttırabilirsin, ben FurMark'ta RX580 ve GTX 1060'lardan ortalama olarak daha fazla FPS ve puan alıyorum, ayrıca çift kanal RAM geçebilirseniz geçin çok büyük bir performans artışı alırsınız.

UV dosyası (Kullanıcaksan söyliyeyim STRIX kartlarda çalışır diğer kartlarda sıkıntı yaratabilir.)

Hocam sorun güç kaynağı olsa driver PC'yi zorla kapatıyor ya da PC kendi kendine kilitleniyor diye biliyorum AMD sistemlerde.

Arada oda oluyor dostum "drrrrr" deyip kapanınca res atıyorum ama çok nadir yapıyor.

DDU ile kaldır sürücüyü geri kur, UV ile istersen performansı arttırabilirsin, ben FurMark'ta RX580 ve GTX 1060'lardan ortalama olarak daha fazla FPS ve puan alıyorum, ayrıca çift kanal RAM geçebilirseniz geçin çok büyük bir performans artışı alırsınız.

UV dosyası (kullanıcaksan söyliyeyim STRIX kartlarda çalışır diğer kartlarda sıkıntı yaratabilir.)

Ekran kartı Armor yapmalı mıyım sizce? Yapmalıysamda videolu anlatım falan varsa atabilir misiniz?
Sorun güç kaynağı olabilir bilgi verir misiniz?
RMP-650-80DP 650WATT

Geri
Yukarı