RX 570 sistem oyunlarda kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Dart_Maul

Hectopat
RAM
16 GB 3200MHz CL16
Ekran kartı
Sapphire RX 570 8GB
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
Ryzen 5 2600X
Merhaba dostlar, bilgisayarım neredeyse her oyunda çöküyor. Sistemimdeki birçok parça kendi içinde uyumlu ve sorun çıkartacağını düşünmediğim parçalar buna rağmen bilgisayarımın çok rahat açması gereken (Valorant, CS2, Far Cry 5 vb.) Oyunlarda sürekli ekran donuyor klavye fare kilitleniyor veyahut mavi ekran hatasıyla ile karşılaşmaktayım. Bundan dolayı sistemde yapabileceğim neredeyse her düzeltmeyi revizeyi hem donanımsal değişiklikleri hem de yazılımsal değişiklikleri denedim. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u çok kere değiştim güç kaynağındaki olası güç yetersizliğini test edebileceğim bir program var mı bir diğer sorumda daha önceden aynı sistemle oyunları oynayabiliyordum şimdi neden böyle bir sorun çıkartıyor ki?

Windows'u çok kere değiştim güç kaynağındaki olası güç yetersizliğini test edebileceğim bir program var mı bir diğer sorumda daha önceden aynı sistemle oyunları oynayabiliyordum şimdi neden böyle bir sorun çıkartıyor ki?
Son paylaştığından sonra sorunun donanım kaynaklı olduğu zaten netleşti. Parçaların zamanla aşınması ve bozulması olabilecek şeyler. Güç kaynağın da çok kalitesiz. Tier list'te en düşük seviyede. Mümkünse farklı bir güç kaynağı ile sistemi test et.

Son paylaştığından sonra sorunun donanım kaynaklı olduğu zaten netleşti. Parçaların zamanla aşınması ve bozulması olabilecek şeyler. Güç kaynağın da çok kalitesiz. Tier List'te en düşük seviyede. Mümkünse farklı bir güç kaynağı ile sistemi test et.

Hocam güç kaynağı istenilen değerleri verdiğine dair yapabileceğim herhangi bir deneme uygulaması vb. bir şey var mı program gibi?

Hocam güç kaynağı istenilen değerleri verdiğine dair yapabileceğim herhangi bir deneme uygulaması vb. bir şey var mı program gibi?
HWI ile Voltaj değerlerine filan bakabilirsin de anlık donmalarda bilgisayar kapandığından dolayı o hareketliliği kaydedemezsin. En sağlıklısı farklı bir güç kaynağı ile sistemi test etmek.

Hwı ile voltaj değerlerine filan bakabilirsin de anlık donmalarda bilgisayar kapandığından dolayı o hareketliliği kaydedemezsin. En sağlıklısı farklı bir güç kaynağı ile sistemi test etmek.

Hocam OCCT programı üzerinden Power sekmesindeki testi yaptım 7 dakika kadar herhangi bir donma çökme vb. herhangi bir sorun gözükmedi bu kabul edilebilir bir şey değil midir? İlla PSU mu gerekiyor çünkü PSU'ya erişimim biraz zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı