Çözüldü RX 570 Sistem PUBG Açınca Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mnr_Emre

Centipat
Evet arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Benim sorunum başlıkta da belirttiğim gibi PUBG'yi açınca bilgisayar kapanıyor. Konuyu biraz açacak olursam bilgisayarda PUBG'yi açmassam hiçbir sorun yok PUBG'yi açıyorum lobiye kadar bir sorun yok, lobi yüklendikten en fazla 2 3 dk dayanıyor sonra aniden ses ve görüntü gidiyor. Aslında bilgisayar çalışmaya devam ediyor ama dediğim gibi ses de görüntü de gidince PC'yi düğmesinden kapatıp açana kadar hiçbir şey yapamıyorum. Kablolarda ve sıcaklıklarda bir sıkıntı yok. PC özellikleri şu şekilde:

- Anakart: Wibtek B75M DDR3 1666 MHz
- RAM: 4x2 8 GB 1333 Hz
- İşlemci: i7 2600 3.40 GHz
- Ekran Kartı: Gigabyte Aorus RX 570 4 GB
- Güç Kaynağı: 450W

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Shibriz Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Sorunu dün akşam çözdüm. Güç kaynağı 450 W yetmiyor veya epey bi yıpranmış olmalı, onu değiştirecez. Ayrıyeten yeni parça alana kadar geçici bir çözüm de buldum:

AMD Radeon Software > Performans > Ayarlanıyor > Manuel diyorum. Daha sonra GPU ayarını etkinleştirdikten sonra kademeli olarak düşürüyorum ve stres testi uyguluyorum. Bir ayardan sonra güç tüketimi yeterince azaldığı için bilgisayar yük altındayken kapanmıyor. (Belki birinin işine yarar diye koyuyorum bunu buraya.) İyi Günler..
Isı değerleri normal sayılır Belirtmediğim şeyleri de hemen söyleyeyim Daha önceden böyle bir sıkıntı yoktu yaklaşık 6 ay boyunca sorunsuz kullanıyordum Bu sıralar olmaya başladı ve az önce bilgisayarın yük altındayken kapandığını fark ettim AMD Stres Testi başlattım ve sonuç aynı

Anladığım kadarıyla uzun zamandır PUBG oynuyorsun ve bu bilgisiyarını zorladığı için parçalarını yıpratmış. Farkına varmamış olabilirsin anlık oluşan bir hata değil zamanla,

İşlemcin veya ekran kartın da sıkıntı olup olmadığını bulman gerekiyor. Windows aşırı yük bindiği için sistemi korumaya alıyor ve kapatıyor. Bu da demek oluyor ki sorunun yazılımsal bir hata değil.

@Shibriz Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Sorunu dün akşam çözdüm. Güç kaynağı 450 W yetmiyor veya epey bi yıpranmış olmalı, onu değiştirecez. Ayrıyeten yeni parça alana kadar geçici bir çözüm de buldum:

AMD Radeon Software > Performans > Ayarlanıyor > Manuel diyorum. Daha sonra GPU ayarını etkinleştirdikten sonra kademeli olarak düşürüyorum ve stres testi uyguluyorum. Bir ayardan sonra güç tüketimi yeterince azaldığı için bilgisayar yük altındayken kapanmıyor. (Belki birinin işine yarar diye koyuyorum bunu buraya.) İyi Günler..

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı