Çözüldü RX 570 sistem Valorant'ta FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 8gb 3266mhz cl15+Adata Xpg 8gb 3266mhz cl16 ram
Ekran kartı
RX570
Anakart
BİOSTAR A320M-H
İşlemci
R3 2200G
Merhaba. Ekran 1050 kartımı dün RX570 ile değiştirdim ve çok memnunum. Her oyunda beni gayet tatmin ediyor FPS değerleri 2 katından fazlasına çıktı ancak sorun şu ki ekran kartını değiştirdikten sonra Valorant'ta bir süre sonra FPS düşmesi yaşıyorum. FPS 140-200 civarlarında geziyor bir anda 80-90 oluyor ve düzeliyor. Sıcaklıklar 60 derece sabit. GPU kullanımı %50-57 civarı, CPU kullanımı %40-50 civarı. GPU frekansı ise olması gerektiği gibi. DDU ile eski driverı silip yenisini kurdum.

Çözüm
Hocam bana boş ekran atmayın, video çekin. Fight esnasından bahsediyorum siz buraya sürekli boş ekranda aldığınız FPS'i atıyorsunuz. Burada bende 5600X + RX 570 ile 716 FPS civarı alıyorum ama fight esnasında 280-330 civarlarına düşüyor.

Sorun fight esnasında FPS düşmesi değilki. Normal de düz yürürken bile düşmesi.

Driver üzerinden biraz ayar yapıp o mükemmel AMD driverının devre dışı bıraktığı Free Sync'i açtım sorun düzeldi. Anlık olarak 160 alıyorum fight içinde 140.

Driver üzerinden biraz ayar yapıp o mükemmel AMD driverının devre dışı bıraktığı Free Sync'i açtım sorun düzeldi. Anlık olarak 160 alıyorum fight içinde 140.

Buna ek olarak diğer oyunlarda da bu sorunu yaşadım (olay ekran kartının %100'den 0 kullanıma düşmesi) ve Aygıt Yöneticisi'nden HPET'i kapattım şu an durum normal.
Yani 2200G ile neredeyse herkeste işlemci %100 kullanılıyor 100 FPS bile çizerken, sizde 170 FPS'de %50 öyle mi?

1672671700917.png

Evet.

Hocam bana boş ekran atmayın, video çekin. Fight esnasından bahsediyorum siz buraya sürekli boş ekranda aldığınız FPS'i atıyorsunuz. Burada bende 5600X + RX 570 ile 716 FPS civarı alıyorum ama fight esnasında 280-330 civarlarına düşüyor.

Buna ek olarak diğer oyunlarda da bu sorunu yaşadım (olay ekran kartının %100'den 0 kullanıma düşmesi) ve Aygıt Yöneticisi'nden HPET'i kapattım şu an durum normal.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı