RX 570 sistemde aniden oyun donuyor

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Bir kardeşimizden ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB ekran kartı aldım. 1 hafta sorun yoktu daha sonra çok nadiren oyunlarda genelde iste CS:GO'dan masaüstüne döndüğüm sistem kilitleniyordu ve bilgisayarı açtığımda WattMan ayarları sıfırlanıyordu.

Bu duruma tam olarak WattMan sorunu diyebilir miyiz? Dikkat ederseniz oyunda driver çöküp hata vermiyor birkaç gün içinde 1 defa mahsus olmak üzere sistem kilitleniyor ve siyah ekran düşüyor. Çocuğu aradım yemin billah etti hiç donma sorunu yaşamadım dedi.

Düşüncelerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok normal RX serisinde olabilen siyah ekran watman hatası çözüm yollarını genelde voltaj düşürerek yapıyorlar. FPS fazla değişmiyor hatta artabiliyor. Driver olarak bulabildiğiniz en eskisini yükleyip deneyin güncellerei kartları kısıtlayabiliyor. Ama dediğim gibi temel sorun voltaj.

Hocam test yapın. Sonuçları paylaşın.

Hocam çok normal RX serisinde olabilen siyah ekran watman hatası çözüm yollarını genelde voltaj düşürerek yapıyorlar. FPS fazla değişmiyor hatta artabiliyor. Driver olarak bulabildiğiniz en eskisini yükleyip deneyin güncellerei kartları kısıtlayabiliyor. Ama dediğim gibi temel sorun voltaj.

Kartı bende bugün bir başkasına sattım.
İlgili şahıs birkaç gün içinde sorun var die geri getirirse alacağım ve bazı denemeler yapacağım ancak her WattMan bildirimi hata olarak algılanmamalı die biliyorum bakacağız artık.

Hocam test yapın. Sonuçları paylaşın.

Kart geri iade gelirse yaparım.

Geri
Yukarı