Çözüldü RX 570 sistemde ekran kararıyor ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mburak2048

Femtopat
Daha fazla  
1-2 saniyeliğine ekranım kararıyor ve karardıktan sonra aşağıdaki olaylar gerçekleşiyor. Ekran kartım RX 570. Bu durumu geçici olarak çözebiliyorum. Bilgisayara reset atıyorum, sorun çıkmıyor, geçici olarak önleyebiliyorum ama sonra diğer reset attığım zamanlarda geri gelebiliyor. Sorunun ne olduğunu bulamadım?

Dosya Ekleri

• HATA1.png
    HATA1.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 131
  • hata2.png
    hata2.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 137
  • aamdhata.png
    aamdhata.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 143
Çözüm
Sürücü hata vermiş. Böyle durumlarda ekran gitmesi veya kararması olabilir. Çünkü sürücü o anlık devre dışı kalıyor. DDU ile sürücüyü kaldırın ve AMD'nin sitesinden 20.11.2 WHQL sürümünü kurun.(benim kullandığım en stabil sürüm bu.)
Ya basite kaçmak gibi gelecek ama format gerçekten çözüm olabiliyor. Ya da bilgisayarda yüklü bir program bile sebep olabiliyor. Bende de ilk açılışta kitlenme sorunu oluyordu düzensiz şekilde formatla geçti. Belki de formattan sonra yüklemediğim bir program yüzündendi.

Sürücüyü eski sürümünü yükledikten sonra şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım beklemedeyim eğer sorun devam ederse bildireceğim.
Sürücü hata vermiş. Böyle durumlarda ekran gitmesi veya kararması olabilir. Çünkü sürücü o anlık devre dışı kalıyor. DDU ile sürücüyü kaldırın ve AMD'nin sitesinden 20.11.2 WHQL sürümünü kurun.(benim kullandığım en stabil sürüm bu.)

Yaklaşık 8 gün oldu galiba sorun çözüldü. Bir terslik yaşamadım.

Son düzenleme:
Sürücüyü eski sürümünü yükledikten sonra şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım beklemedeyim eğer sorun devam ederse bildireceğim.

Yaklaşık 8 gün oldu galiba sorun çözüldü. Bir terslik yaşamadım.
şunak ulladınız sürüm nedir hocsam benimde başımda bu illlet

Hocam bu şimdiki konunun dışına çıkıyor. Yeni konu açılarak sorulması lazım.

Hocam yanlış mesajı alıntılamışım :D kusura bakmayın.

Geri
Yukarı