RX 570 sistemde FPS düşüşü

ScoFieldd

Hectopat
RAM
16 gb 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
240 gb
Ekran kartı
Rx 570 4 GB
Anakart
b450 m
İşlemci
Ryzen 3 3200g
2 yıldır RX 570 ekran kartı olan bir sistem kullanıyorum ilk aldığımda sıkıntısızdı fakat sonralarda FPS düşüşü başladı ve hiçbir türlü çözemedim. Bilgisayarı 10'dan fazla formatlamışımdır herhangi bir etkisi olmadı RAM'i 8'den 8x2'ye çıkardım değişmedi hala CS:GO Valorant GTA 5 gibi oyunlarda FPS'im eskisi ile alakası yok %50'lere varan bir düşüş var.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Isınması ne durumda? 2 yıl içinde hiç bakım yaptın mı?
  2. 2 yıl içinde oynadığınız oyunlara güncelleme geliyor hep yerinde saymıyorlar.
Ben sorunun ilki olduğunu tahmin ediyorum.

2 yıldır RX 570 ekran kartı olan bir sistem kullanıyorum ilk aldığımda sıkıntısızdı fakat sonralarda FPS düşüşü başladı ve hiçbir türlü çözemedim. Bilgisayarı 10'dan fazla formatlamışımdır herhangi bir etkisi olmadı RAM'i 8'den 8x2'ye çıkardım değişmedi hala CS:GO Valorant GTA 5 gibi oyunlarda FPS'im eskisi ile alakası yok %50'lere varan bir düşüş var.

MSI Afterburner ayarlarınızı ve FurMark testi sonuçlarınızı atabilir misiniz?

SSD marka, model?

kasayı ve fanları temizliyorum hocam ama hiç termal macun yenilemedim ama ısı değerleri uçuk değil 80 i geçtiğini pek görmedim.

kingston 240 gb m.2 ssd 350 ye 300 okuma yazma olması lazım
Yine de bir termal macun yenilemeni öneririm 2 yıl olmuş oyunda oynayan birisin kurumuştur büyük ihtimalle. Eğer HDD de kullanıyorsan SSD nin yanında, HDD ye bir disk birleştirme uygula.

Yeni konular

Geri
Yukarı