RX 570 sistemde KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Kaanep3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayar son 5-6 aydır mavi ekran veriyor. 3 kere format attım bir süre duruyor sonra yeniden mavi ekran vermeye başlıyor. Video izlerken oyun oynarken bazen ekran glichleniyor reset atıyor. Mavi ekran hata kodu: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR.

Sistem:
  • Ekran kartı: RX570 ASUS STRIX.
  • Power: 450W.
  • İşlecmi: Ryzen 5 5600G.
  • RAM: Corsair 8x2 16 GB

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-11-25 at 23.50.38.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-25 at 23.50.38.jpeg
    366,4 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba.

Ekranda bu şekilde çizgiler çıkması aldığınız hata ile alakalı değil.
Ekran kartı, monitör, kablo kaynaklı olabilir.

Ona ayrıca bakarız.

Ama aldığınızı ifade ettiğiniz 0x7A kodlu KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR hatası direkt diskle alakalı.

HD Tune ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapın.

Test sonuçlarının ve Health sekmelerinin ekran görüntülerini paylaşın.

Dump dosyası da varsa ona da bir bakmak isterim.
Ek bir şeyler yakalayabilirim.

Merhaba.

Ekranda bu şekilde çizgiler çıkması aldığınız hata ile alakalı değil.
Ekran kartı, monitör, kablo kaynaklı olabilir.

Ona ayrıca bakarız.

Ama aldığınızı ifade ettiğiniz 0x7A kodlu KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR hatası direkt diskle alakalı.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde "error scan" yapın.

Test sonuçlarının ve health sekmelerinin ekran görüntülerini paylaşın.

Dump dosyası da varsa ona da bir bakmak isterim.
Ek bir şeyler yakalayabilirim.

Merhaba cevabınız için teşekkürler. HD Tune testini önceden de yapmıştım şimdi yine yaptım bir problem yok. Bugün BIOS ayarlarını sıfırladım ondan sonra bir problem olmadı ama oyuna girince UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatalı mavi ekran aldım. Ekran kartı veya HDMI kablosunda problem olabileceğini söylemişsiniz HDMI da problem yoktur büyük ihtimal çünkü çizgiler çıktıktan sonra reset atıyor büyük ihtimal ekran kartıyla alakalıdır.

Merhaba cevabınız için teşekkürler. HD Tune testini önceden de yapmıştım şimdi yine yaptım bir problem yok. Bugün BIOS ayarlarını sıfırladım ondan sonra bir problem olmadı ama oyuna girince UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatalı mavi ekran aldım. Ekran kartı veya HDMI kablosunda problem olabileceğini söylemişsiniz HDMI da problem yoktur büyük ihtimal çünkü çizgiler çıktıktan sonra reset atıyor büyük ihtimal ekran kartıyla alakalıdır.

UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION'dan sonra yine KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR hatası aldım.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-26_184151197.png
    resim_2022-11-26_184151197.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı