RX 570 sistemde mavi ekran hatası

lovewithbazlama

Hectopat
Son 1-2 haftadır mavi ekran hatası alıyorum. Windows Update güncellemelerimi, BIOS güncellemesini vs. yaptım ama sorun hala devam ediyor.

Sistem özelliklerim şu şekilde:
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G 3.60GHz
Anakart: B450M-A PRO Max.
Ekran kartı: Radeon RX 570.

Minidump hatalarım ise şunlar; Minidump hataları

Ayrıca bilgisayarı Inventus'dan toplama almıştım. İlk aldığımda da bu hatalar vardı + oyun oynarken gereksiz FPS droplar giriyordu. Bundan dolayı kasayı Inventus'a geri gönderdim, bana aynı kasanın yenisini gönderdiler ama aynı sorunlar hala devam ediyor. İşlemcinin diğer parçalarla uyumsuz olduğunu söyleyenler oldu. Bilir kişi varsa bu konu hakkında da yorum yazarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünü güncelle. Bu sürüme " 7C52v3A " güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

İşlemciye ait grafik sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

HD Tune ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş. HD Sentinel yazılımı ile sağlık derecesini paylaş ve S.M.A.R.T verilerini paylaş.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

BIOS üzerinden XMP özelliğini kapat.

@lovewithbazlama

RAM'ler ile ilgili pek sıkıntı göremedim. Siz dediklerimi uygulayın. Test sonuçlarını paylaşırsınız.

Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsınız.

RAM'ler arızalı mı diye bakacaksınız Memtest86 testi yapın. Yaparsanız sonuçlarını paylaşın.

@lovewithbazlama

RAM'ler ile ilgili pek sıkıntı göremedim. Siz dediklerimi uygulayın. Test sonuçlarını paylaşırsınız.

Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsınız.

RAM'ler arızalı mı diye bakacaksınız Memtest86 testi yapın. Yaparsanız sonuçlarını paylaşın.
Dediğiniz adımları tek tek uygulayacağım. Sonuçları buraya yazarım hocam. Bios sürümünü bu sürüme( 7C52v3B1(Beta version) ) güncellemiştim. Sizin söylediğiniz sürümüme mi güncelleyeyim?

Geri
Yukarı