RX 570 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ugurcanaydin

Centipat
Daha fazla  
1622723784691.png

Ek Açıklama 2021-06-03 153504.png

Bilgisayarımda çok sık olmamakla birlikte ara sıra mavi ekran hatası alıyordum. Formatla birlikte sorun her neyse çözülür diye düşünüyordum fakat format attıktan sonra artık 5 dakikada bir bu hatayı alıyorum. Her defasında farklı durdurma kodu geliyor. Sistem özelliklerim ve minidump dosyalarını paylaştım.

HD Tune ile tarama yapmaya çalışırken yine hata verip kapandığı için bir dahaki açmaya çalıştığımda “free trial expired” diyor. Bilgisayarı açtıktan sonraki 5 dakikadan az sürede hata verip kapanması çoğu işlemi yapmamı engelliyor ne yazık ki.

Hard Disk’i çıkarıp öyle kullanmayı denesem sorun çözülebilir mi? Format esnasında hem SSD hem de HDD’yi biçimlendirmiştim çünkü zaten.
Ethernet sürücünüzü güncelleyin.
Diskinize lütfen tarama yapın.
6 hatanın 4 tanesi diskle alakalı.
HD Tune ile "error scan" yapın ama "quick scan" kapalı olsun.

Bilgisayar kapanmadan bulabildiğim süre zarfında birkaç denemeden sonra bütün güncellemeleri tamamladım. BIOS güncellemesi, chipset, ekran kartı ve Windows'un kendi Update'leri dahil hepsi tamamen güncellendikten sonra yaklaşık iki saat hatasız kullandım. Bu sırada HD Tune ile tarama da yaptım ve herhangi bir sorun çıkmadı. Şu an güncel olmayan bir sürücü yok ve önceden de söylediğim gibi diskler format atılırken biçimlendirilmişti. 2 saatin sonunda yeniden aynı hatayı aldım üst üste 2 kez. Minidump dosyalarını paylaşamıyorum çünkü sıkıştırmaya çalışırken açılamıyor, erişim engellendi şeklinde hata veriyor bu kez. Hatta WinDbg Preview indirdim ve ben açmaya çalışırken bile erişim reddedildi diyor. Bir sorum var, benim kasadaki Power Supply 500W. Acaba RX570 için yeterli mi? Sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Çünkü hala sorunun neden kaynaklandığını bulamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı