Çözüldü RX 570 sistemde oyunlarda FPS düşmesi oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erroshakan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Dün bilgisayarımın yerini değiştirdim, sonrasında LoL oyununda sesler gidip geliyor yani 0.5 saniye drop giriyor sese. Sonrasında Valorant'a girdim bir problem yoktu. Sonraki gün LoL'deki ses sorunu devam etti ve ek olarak Valorant oyununda da FPS düşmesi girmeye başladı. Normalde 350-500 FPS arası alıyordum, değişen bir şey yok gene aynı FPS ancak 0.5 saniye FPS düşmesi girip düzeliyor. Yaklaşık 1 senedir AMD güncellemesi yapmıyordum problem oluyor diye ve sorunsuz devam ediyordum. Ne olduysa PC'nin yerini değiştirdikten sonra oldu. Kabloları kontrol ettim ama bir problem yok. Bir oyunda ses drop aynı firmanın diğer oyununda da FPS düşmesi yiyorum. Sebebini tahmin edebilen var mı?
Ekran kartım: RX 570 8 GB Sapphire.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Teşekkürler.

Çözüm
Aynı işlemci ve kart var bende. Yüksek ihtimal kart artık yeter diyordur. Ben de RX 7700 XT almayı planlıyorum. Ama Valorant'ta nasıl 350-500 alıyorsun anlamadım, ben 200-300 arası alıyorum.

Bilemedim, oyun içi 350'den aşağı düşmüyor. Ekran kartından değildir bence ya, çünkü PC yeri değişince oldu olanlar. Oyun dışında bir problem yok her şey düzgün. PC'yi dün yeniden söktüm taktım belki kabloları mı oturtamadım diye düşünüp, ancak gene aynı.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. PC'nin yerini değiştirince USB kablolarını da rastgele takmıştım. Kameranın kablosu temassızlık yapıyormuş, yerini değiştirince sorunlar düzeldi.
Merhaba arkadaşlar,
Dün bilgisayarımın yerini değiştirdim, sonrasında LoL oyununda sesler gidip geliyor yani 0.5 saniye drop giriyor sese. Sonrasında Valorant'a girdim bir problem yoktu. Sonraki gün LoL'deki ses sorunu devam etti ve ek olarak Valorant oyununda da FPS düşmesi girmeye başladı. Normalde 350-500 FPS arası alıyordum, değişen bir şey yok gene aynı FPS ancak 0.5 saniye FPS düşmesi girip düzeliyor. Yaklaşık 1 senedir AMD güncellemesi yapmıyordum problem oluyor diye ve sorunsuz devam ediyordum. Ne olduysa PC'nin yerini değiştirdikten sonra oldu. Kabloları kontrol ettim ama bir problem yok. Bir oyunda ses drop aynı firmanın diğer oyununda da FPS düşmesi yiyorum. Sebebini tahmin edebilen var mı?
Teşekkürler.
Aynı işlemci ve kart var bende. Yüksek ihtimal kart artık yeter diyordur. Ben de RX7700XT almayı planlıyorum. Ama Valoda nasıl 350-500 alıyorsun anlamadım, ben 200-300 arası alıyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Teşekkürler.

Sadece Riot'ta yiyorsan buga giriyor onlar LoL'de penceri hale al sonra tam ekran yeniden AMD'nin uygulaması yüzünden oluyor ben kullanmıyorum.

Aynı işlemci ve kart var bende. Yüksek ihtimal kart artık yeter diyordur. Ben de RX 7700 XT almayı planlıyorum. Ama Valorant'ta nasıl 350-500 alıyorsun anlamadım, ben 200-300 arası alıyorum.

Bilemedim, oyun içi 350'den aşağı düşmüyor. Ekran kartından değildir bence ya, çünkü PC yeri değişince oldu olanlar. Oyun dışında bir problem yok her şey düzgün. PC'yi dün yeniden söktüm taktım belki kabloları mı oturtamadım diye düşünüp, ancak gene aynı.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. PC'nin yerini değiştirince USB kablolarını da rastgele takmıştım. Kameranın kablosu temassızlık yapıyormuş, yerini değiştirince sorunlar düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Olaya bak, temassızlık yapan USB o kadar FPS mi yiyormuş. Ben PC'ye optimizasyon da çektirdim yine dediğin kadar FPS alamıyorum acaba ekran kartım 4GB diye mi

Olaya bak, temassızlık yapan USB o kadar FPS mi yiyormuş. Ben PC'ye optimizasyon da çektirdim yine dediğin kadar FPS alamıyorum acaba ekran kartım 4GB diye mi
Mümkün. Oyun ortalaması 460 fps. Belki işlemci ısısı ile de alakalıdır, sıvı soğutma kullanıyorum ben. Ek olarak usb temassızlıktan dolayı Windowsta bir şeylere yol açıyor ve 0.5 saniyelik droplara neden oluyor, yani sürekli bir fps kaybından ziyade anlık fps kaybına neden oluyor. Lol de ise fps yerine anlık ses gidip gelmesi yapıyor, bu bana çok ilginç geldi. Bir PC uzmanının, bu olayın farklı oyunlarda farklı problemlere yol açmasını açıklamasını isterim.

Hocam merhaba sistemine benzer sistemim var,
msi b450m-a pro max ıı anakart,
ryzen 5 5600 işlemci,
Sapphire rx 570 4gb nitro ekran kartı
bory 256 gb sdd, 500 gb harddisk,
16 gb g skill 3200 Mhz ram ve Powerboost 500w güç kaynağı.
Monitör olarak da ASUS TUF GAMING VG249Q3A 23.8 180HZ 1MS (DP HDMI MM) FREESYNC 1920x1080 FAST IPS GAMING Monitör aldım.
Kasa olarak Revenge Elegance Önden tek fanlı kasa.

Ben bu sisteme dün geçiş yaptım sadece ekran kartım kötü kaldı sen rx 570 8 gb ile cs2 oynadın mı ? bir sorun yaşıyormusun ? cs2 de 140-200 arası sabit olmayan fps alıyorum, fps sürekli drop yiyor. rx 570 8gb öneriyormusun sisteme. birde tüm sistem özelliklerin nedir?

Hocam merhaba sistemine benzer sistemim var,
msi b450m-a pro max ıı anakart,
ryzen 5 5600 işlemci,
Sapphire rx 570 4gb nitro ekran kartı
bory 256 gb sdd, 500 gb harddisk,
16 gb g skill 3200 Mhz ram ve Powerboost 500w güç kaynağı.
Monitör olarak da ASUS TUF GAMING VG249Q3A 23.8 180HZ 1MS (DP HDMI MM) FREESYNC 1920x1080 FAST IPS GAMING Monitör aldım.
Kasa olarak Revenge Elegance Önden tek fanlı kasa.

Ben bu sisteme dün geçiş yaptım sadece ekran kartım kötü kaldı sen rx 570 8 gb ile cs2 oynadın mı ? bir sorun yaşıyormusun ? cs2 de 140-200 arası sabit olmayan fps alıyorum, fps sürekli drop yiyor. rx 570 8gb öneriyormusun sisteme. birde tüm sistem özelliklerin nedir?
Rx 570 8gb önermem çünkü zamanı geçti artık. Yeni nesil nvidia alman daha iyi bence. Bu arada valorant gibi oyunlar ekran kartından çok işlemci ile fps artışı alıyor. Benim sistemde anakartım b450m-k 2, m2 ssd hızım yüksek, işlemciyi de serin tutuyorum sıvı soğutma ile. Cs2 oynamadım.

Geri
Yukarı