RX 570 sistemde siyah ekran hatası

Berkist

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda PC'nin performansından memnun olmadığımdan kasaya yükseltmek istedim. Oynadığım oyunlar işlemci ağırlıklı oyunlar olduğundan bütçeme göre işlemcimi upgrade ettim ve anakart aldım. Fakat Upgrade'den yalnızca bir gün sonra siyah ekran almaya başladım ve ilk gün PC'yi kullanıyordum.

Siyah ekranı Valorant'ta rekabetçinin 4. Raund'u gibi, F1 22'de ise yarışı başlatıktan sonra araçları görmeden yükleniyor ekranında alıyorum. Bu sırada siyah ekranı alır almaz ekran kartı fanları tam hızda dönmeye başlıyor ama tüm sesleri (Discord, oyunun menü müziği vs.) Duyuyorum. Yani arafa geçiyor gibi PC.
Şu ana kadar yaptıklarım:
-DDU kullanıp eski sürüm WHQL driverı indirdim.(22.6.1)
-MHz'yi 100 düşürdüm.
Yapmadığım şey:
-BIOS Update. (şu an BIOS sürümüm F14)
-Voltajı azaltmak ya da artırmak.

Upgrade'li sistem:
MSI RX 570 Gaming X
Ryzen 5 5600.
Gigabyte B550M Aorus Elite.
16 GB RAM ( G.Skill-Corsair)
650W Corsair PSU.

Değişen parçalar:
Intel i5 7400.
MSI H110M Pro-VD

DÜZELTME:
OLAYI ÇÖZDÜM. SICAKLIK DEĞERLERİNİ TEST ETTİĞİM ZAMAN EKRAN KARTI SICAKLIĞIM 80-90 DERECE OLDUĞUNU GÖRDÜM VE ARAŞTIRDIM. ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA EKRAN KARTININ TERMAL MACUNU DEĞİŞİMİ YAPMAM GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİM VE GERÇEKTEN DE DOĞRUYMUŞ. TERMAL MACUNUM KUPKURU VE SERTTİ. YENİ BİR TERMAL MACUN SÜRÜP TEST ETTİĞİMDE 60 DERECEYİ BİLE GEÇMEDİ.

Aynı sorun bende de var RX 580 ekran kartı kullanıyorum termal macun yenilememe rağmen ekran kartı sıcaklığı 75 dereceye falan geldiğinde siyah ekran geliyor ve fanlar son gücünde çalışmaya başlıyor bunun nedeni ne olabilir?

Geri
Yukarı