Çözüldü RX 570 undervolt sonrası siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SHOCK00

Hectopat
Daha fazla  
RX 570 elran kartımın AMD resmi sitesindeki WHQL driver sürümünü kullanıyordum neyse Valorant oynamak için bilgisyarı açtım oyuna girince FPS dropdan oyunu oynayamadım ardından aklıma driverlar güncel olmadığında Valorant'ta FPS düşmesi yediğim aklıma geldi (önceki kartım da RX460 dı)driverı güncelledim ve UV ayarlarını yaptıktan sonra ayarları kaydettim ama siyah ekran verdi reset atmak zorunda kaldım bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
5.30 dakika sonunda işlemci sıcaklığı 80 ekran artı sıcaklığı 78 dereceyken görüntüyü kesti sinyal yok yazısı çıktı yani güç kaynağım yetersiz.

Şöyle özetleyim.

-Ekran kartının performans BIOS'u yanlış yazılmış, kartın bellekleri Hynix, yazılan BIOS Samsung, şu anki anahtar konumunda düzgün çalışır, anahtarın eski konumundaki BIOS için performans BIOS yazılabilir veya bu konumdaki BIOS'la kullanılabilir, bu kartın çalışması ile ilgili.

-Siyah ekrana düşme genelde ekran kartına yeterli güç gelmediğinde veya karta takılan güç soketinde sorun olduğunda olur, güç testinde bunu görüyoruz, bunun net tespiti için önce başka bir güç soketi varsa o takıp denenir, yoksa başka PSU ile denenir.
Kartı sökmeyin, güç girişi hizasında sola doğru veya sağ uç kısımda küçük bir sağa sola hareket eden anahtar olmalı, varsa görürsünüz zaten.

Anahtar varsa sistemi kapatıp diğer tarafa çekip sistemi açın GPU-Z görüntüsü atın.

Anahtar yoksa BIOS yazdırmak lazım.
Sanırım bu

Dosya Ekleri

• 16941725952022362958315274512550.jpg
    16941725952022362958315274512550.jpg
    138,7 KB · Görüntüleme: 19
Evet BIOS değişti diğer BIOS yanlış yazılmış.

Bu silent BIOS olduğu için frekans düşük, şimdi oyunda test edip bahsettiğiniz sorunlar düzelmiş mi kontrol edin.
Pekala bakıyorum

Evet BIOS değişti diğer BIOS yanlış yazılmış.

Bu silent BIOS olduğu için frekans düşük, şimdi oyunda test edip bahsettiğiniz sorunlar düzelmiş mi kontrol edin.

70 dereceyi görmüyorum bike artık oldu sanırım gerçekten çok teşekkürler haftalarımı buna harcadım.

Pekala bakıyorum.

70 dereceyi görmüyorum bike artık oldu sanırım gerçekten çok teşekkürler haftalarımı buna harcadım.

Olmadı 68-70 dereceyi gördüğü gibi ekran yine gitti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı