RX 570 sistemde The Last of Us yüksek VRAM kullanımı

Eki Görüntüle 1718137

Oyun full düşükte 1 saattir gölgelendiriciler oluşturuluyor. Çok yavaş. Uncharted'da böyle değildi. Şok oldum, aylardır bekliyordum. VRAM'i görünce GTA 6 zannettim bu oyunun Uncharted ve Hogwarts Legacy'den grafik olarak ne farkı var anlamadım. Menüde bazen oyunun sesi bile takılıyor. Daha oyuna giriş yapmadım. Hayallerim suya düştü, orta sistemler için yine berbat bir optimizasyon. Sistemim RX570 R51600 16 GB RAM.

Bende RX570 var alacaktım iyi ki almamışım.

Ultra 2k dlss kalitede böyle. dlss kapatınca 11900 mb vram tüketiyor oyun ama akıcılıkta bir sorun yok tabi ama tam optimizasyon yok gibi şu an ve işlemciyi yiyip bitiriyor resmen. Daha çıkalı bir kaç saat oldu daha iyi hale gelecektir oyun ama vram konusunda yapacak bir şey yok gibi çünkü çok detaylı yapmışlar oyunu.
Eki Görüntüle 1718175
Hocam benim kartta 12gb VRAM ama DLSS kapalı full ultra da 122xxMB civarı bir kullanıma sahip oluyor. Bütün ayarlarınızın ultra olduğuna emin misiniz?

İadeyi bastırdım ben arkadaşla ortağız zaten hiç boşuna dert sahibi olmaya gerek yok. Sanki emülatör'den korsan oynuyormuşuz gibi RAM'in ağzına et işlemcinin ağzına et, her şeyin içine et ve buna 600 TL para iste.

Daha iyi optimizasyon yapacağız diye 25 gün ertelemişlerdi bir de.

İadeyi bastırdım ben arkadaşla ortağız zaten hiç boşuna dert sahibi olmaya gerek yok. Sanki emülatör'den korsan oynuyormuşuz gibi RAM'in ağzına et işlemcinin ağzına et, her şeyin içine et ve buna 600 TL para iste.

Daha iyi optimizasyon yapacağız diye 25 gün ertelemişlerdi bir de.

Yama gelmezse iadeler çok fazla olur bende iade ettim diğer türlü indirip oynarım daha mantıklı. Emulatör ile aynı FPS değerlerini alıyorum zaten.

3060 12 GB VRAM doluyor ultraya gelince üstelik 1080p çözünürlükte oyun sıkıntılı şu anda.

Belki hatırlarsınız daha önce TLOU part 1 alınır mı diye bir konu açmıştım ve sizde cevap vermiştiniz. Oyunu şu an indiriyorum fakat incelemeleri görünce çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım, oyun gerçekten çok sıkıntılıymış 🙁.

Geri
Yukarı