RX 570 sistemde Watch Dogs 2 kasıyor

İşlemciye fazla yük bindiren oyunlar test edilmemiş. Battlefield, Watch Dogs, Cyberpunk, GTA, Assassin's Creed Odyssey, Apex tarzı oyunlarda fark ortaya çıkar çoğunlukla. Bu tarz fazla oyun oynamıyorsanız sıkıntı yok. Ben zamanında sırasıyla 4.nesil I3-I5 ve i7 kullandım. En büyük farkı i5'den i7'ye geçtiğimde almıştım RX 480 ile.
RDR 2 bindirmiyor mu?

Bu şekilde değerler alıyorsanız sıkıntı yok. Ama kalabalık yerlere gelince FPS düşüşü olursa işlemci yüzündendir.
Bu oyunda öyle kalabalık yer yok ki, en fazla arabaların biraz daha sık olduğu trafik bölgeleri var o kadar.

@GreatArcher , 20FPS'ten 50-60'lara nasıl çıktınız? Dediğim yöntemi mi uyguladınız?
İşlemciye fazla yük bindiren oyunlar test edilmemiş. Battlefield, Watch Dogs, Cyberpunk, GTA, Assassin's Creed Odyssey, Apex tarzı oyunlarda fark ortaya çıkar çoğunlukla. Bu tarz fazla oyun oynamıyorsanız sıkıntı yok. Ben zamanında sırasıyla 4.nesil I3-I5 ve i7 kullandım. En büyük farkı i5'den i7'ye geçtiğimde almıştım RX 480 ile.
En büyük fark aslında i3'den i7'ye geçince belli olur, 4.nesil i5'lerden 4670/4690(K) gibi bir model kullanmamışsanız darboğaz doğal olarak bariz belli etmiştir kendini tabii 4/4 yapısının isterse 7.nesil i5 olsun 60FPS+ sabit vermesinin mümkün olmadığı AC Odyssey ve Cyberpunk 2077'nin kalabalık mekanları söz konusu olduğunda bu gibi spesifik durumlar yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Asıl farkı i7-4790 ve sonrası 4/8 modellerle beraber 6 fiziksel çekirdekli 8. nesil ve üstü modeller atıyor. i7-3770 de çoklu çekirdek gücünde bildiğimiz bir i5-7600, RX570'i 3470'ten çok daha iyi besleyecektir elbette ki 👍🏻

Son düzenleme:
Bu oyunda öyle kalabalık yer yok ki, en fazla arabaların biraz daha sık olduğu trafik bölgeleri var o kadar.

@GreatArcher , 20FPS'ten 50-60'lara nasıl çıktınız? Dediğim yöntemi mi uyguladınız?
Ben de anlamadım. Dediğinizi yapmadım. Oyundan çıkmıştım. Yeniden girdim. FPS yükseldi.
@Jonathan North

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    3 MB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı