RX 570 sistemden 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Bu gece saat 3'e kadar bilgisayar açıktı, internette takıldım. Sonra bilgisayarı kapattım, yattım uyudum.

Sabah kalktığımda bilgisayarı açmaya çalıştım fakat 1 uzun 2 kısa bip sesi veriyor. 2 adet RAM var, 8+8 16 GB. Her 2 RAM'i de çıkarttım Diğer slotlara taktım. Ekran kartını çıkartıp onboard olarak çalıştırmayı denedim, sonuç aynı.

Şunu da eklemek istiyorum: Bilgisayar o kadar çok mavi ekran hatası veriyordu ki güvenli modda ağ seçili başlatıp öyle takıldım 4-5 saat boyunca. Fakat güvenli modda bile 3 kere mavi ekran yedim, o derece.

Sistemim:
Anakart: MSI B450M-A PRO Max
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200
Ekran kartı: MSI RX 570 4 GB OC
RAM: 2x8 GB 3600 MHz Neo Forza.
Depoloma: 240 GB Toshiba SSD
Güç kaynağı: CoolerMaster 600W 80 Plus

Son olarak bir şey daha eklemek istiyorum: Mavi ekran hatası aldığım için sürekli RAM'lerin bozuk olduğunu düşündüm ve 2 RAM'i de çıkartıp kuzenime verdim. 2 gün boyunca onun bilgisayarında takılı durdu ve 0 hata. Onda da aynı işlemci var fakat ekran kartı GTX 1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri düzgün oturttunuz dimi? Bende ikinci RAM'i takarken böyle oldu. Anahtar kısmı siz bastırdıktan sonra kendisi kapanmalı. Ayrıca biraz kuvvet uygulamanız gerekli.

Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Bu gece saat 3E kadar bilgisayar açıktı internette takıldım sonra bilgisayarı kapattım yattım uyudum. Sabah kalktığımda bilgisayarı açmaya çalıştım fakat 1 uzun 2 kısa bip sesi veriyor. 2 adet RAM var 8+8 16 GB her 2 ramide çıkarttım diğer slotlara taktım, ekran kartını çıkartıp on board olarak çalıştırmayı denedim sonuç aynı. Şunu da eklemek istiyorum bilgisayar o kadar çok mavi ekran hatası veriyorduki güvenli modda ağ seçili başlatıp öyle takıldım 4-5 saat boyunca fakat güvenli modda bile 3 kere mavi ekran yedim o derece.
Anakart MSI B450M-A PRO Max. İşlemci AMD Ryzen 3 1200. ekran kartı MSI RX 570 4 GB OC. RAM 8+8 16 GB 3600 MHz Neo Forza. Depoloma 240 GB Toshiba SSD. Güç kaynağı colormaster 600+80 Plus. Son olarak bir şey daha eklemek istiyorum mavi ekran hatası aldığım için sürekli RAM'lerin bozuk olduğunu düşündüm ve 2 ramide çıkartıp kuzenime verdim 2 gün boyunca onun bilgisayarında takılı durdu ve 0 hata. Onda da aynı işlemci var fakat ekran kartı GTX 1050 Ti.

Bende de aynı sorun vardı RAM'lerini slotlarına iyice oturtman gerekli.

Minidump dosyalarını paylaşın bakalım. MSI'ın sitesinde buzzer referans tablosunu bulamadım ancak bana sorun çorba RAM kullanmanızdan gibi geliyor. Sadece tek RAM ile kullanınca sorun oluyor mu?

Bende de aynı sorun vardı RAM'lerini slotlarına iyice oturtman gerekli.

Hocam gece takıldığımı belirttim 3E kadar. Bilgisayarı kapattıktan sonra kendi kendine gevşemiş olacağını hiç sanmıyorum. Ve evet defalarca çıkartıp taktım.
Minidump dosyalarını paylaşın bakalım. MSI'ın sitesinde buzzer referans tablosunu bulamadım ancak bana sorun çorba RAM kullanmanızdan gibi geliyor. Sadece tek RAM ile kullanınca sorun oluyor mu?
Hocam PC açılmıyorki paylaşayım. Bip sesi geliyor görüntü yok.

Hocam gece takıldığımı belirttim 3E kadar. Bilgisayarı kapattıktan sonra kendi kendine gevşemiş olacağını hiç sanmıyorum. Ve evet defalarca çıkartıp taktım.

Hocam PC açılmıyorki paylaşayım. Bip sesi geliyor görüntü yok.
arkadaşın dediği gibi minidump dosylarını göndersen daha iyi olabilir ve bios ayarlarından xml olması gerekti galiba onuda açtınmı.

Geri
Yukarı