RX 570 sisteme 12 bin TL işlemci önerisi

Daha fazla  
Öncelikle selam RX 570 8 GB ekran kartı ve B450M- Ana kartına ek olarak işlemci RAM ve SSD almayı düşünüyorum. SSD ve RAM'ı ayarladım fakat işlemci konusunda kafam bayağı karıştı. Aklımda Ryzen 7 5700X var fakat darboğaz yapar mı acaba? Veya bir işlemci SSD RAM önerisi olan var mı? Bütçem 11-12K

Son düzenleyen: Moderatör:
Rx570 güçlü bir kart sayılmaz, 5700x fazlasıyla yeter. Hatta daha düşük bir işlemci alıp ram olarak 24gb ve 1tb m.2 ssd düşünebilirsiniz.

O bile fazla , darboğaz yapmaz o sisteme 12 k işlemci alınmaz . Sistemin daha düşük işlemci ile de iş görür

Öncelikle selam RX 570 8 GB ekran kartı ve B450M- Ana kartına ek olarak işlemci RAM ve SSD almayı düşünüyorum. SSD ve RAM'ı ayarladım fakat işlemci konusunda kafam bayağı karıştı. Aklımda Ryzen 7 5700X var fakat darboğaz yapar mı acaba? Veya bir işlemci SSD RAM önerisi olan var mı? Bütçem 11-12K

Birkaç kişiye daha sor ben bunu önerdim diye alma hemen. Soğutucusuz bu

Son düzenleme:
Öncelikle selam RX 570 8 GB ekran kartı ve B450M- ana kartına ek olarak işlemci RAM ve SSD almayı düşünüyorum. SSD ve RAM'ı ayarladım fakat işlemci konusunda kafam bayağı karıştı. Aklımda Ryzen 7 5700X var fakat darboğaz yapar mı acaba? Veya bir işlemci SSD RAM önerisi olan var mı? Bütçem 11-12K

Ekran kartı yükseltmeyi düşünmüyorsan R3 3100 bile fazlasıyla yetiyor.

Geri
Yukarı