RX 570 sisteme işlemci önerisi

Ben aldımmı kullanacağım bayağı ileride ekran kartı değişirim işlemci kalır yani ona göre bir işlemci olursa daha iyi olur.
O yüzden daha pahalı bir sağlam işlemci almak istiyorum.

Ben aldımmı kullanacağım bayağı ileride ekran kartı değişirim işlemci kalır yani ona göre bir işlemci olursa daha iyi olur.
O yüzden daha pahalı bir sağlam işlemci almak istiyorum.
Dediğim gibi Ryzen 5 3500x'i öneririm. Normalde Ryzen 3600 öneririm ama stok soğutucuyla verdiği performansın 3500x'ten pek bi' farkı yok. Oyun performansında 3500x'in gücü 2. nesil Ryzen 7'yi bile geçebiliyor. Tabii PC'yi kullanış amacın buysa.

Dediğim gibi Ryzen 5 3500X'i öneririm. Normalde Ryzen 3600 öneririm ama stok soğutucuyla verdiği performansın 3500X'ten pek bi' farkı yok. Oyun performansında 3500X'in gücü 2. nesil Ryzen 7'yi bile geçebiliyor. Tabii PC'yi kullanış amacın buysa.

Evet kullanış amacım oyun.
Dediğim gibi Ryzen 5 3500X'i öneririm. Normalde Ryzen 3600 öneririm ama stok soğutucuyla verdiği performansın 3500X'ten pek bi' farkı yok. Oyun performansında 3500X'in gücü 2. nesil Ryzen 7'yi bile geçebiliyor. Tabii PC'yi kullanış amacın buysa.

Ekran kartının şu anki kullanımı inişli çıkışlı 0'a inip çıkıyor bu işlemci değiştirdigimde duzelecek degil mi?
Bir de anakart ve ekran kartına uyar mı darboğaz yapar mı?

Elindeki işlemci apu bi' işlemci. Yani her ne kadar harici ekran kartı kullansan da çektiği gücün bir kısmını içindeki grafik birimine aktarıyor. Dar boğaz yapmasının sebebi bu olabilir ama RX 570'de neden dar boğaz yapıyor çözemedim. Bu konuyla ilgili ayrı bir konu açıp bilgi edinebilirsin. Belki senin kullandığın bileşenleri kullanan bi' başkasını bulursun, sana daha yardımcı olur.

Edit: Ayrıca işlemcini OCCT testine sokup internette bulunan 3200g değerleriyle karşılaştırarak sorunun kaynağını daha rahat bulabilirsin.

Sistemin değer görünümde sıkıntı varmış MSI afterburnerdar ayar yaptım doğru kullanım şimdi gözüküyor bu darboğaz mıdır?

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    553,4 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı