RX 570 sisteme işlemci ve anakart önerisi

osqanli

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart : MSI B650 Gaming Plus Wifi
İşlemci : AMD Ryzen 5 7600
EkranKartı : MSI RX570 Armor 8GB
Ram : PATRIOT Viper Elite 16GB DDR5
Kasa: XIGMATEK Diamond 600w 80+
Meslek
Stajyer
Merhaba arkadaşlar.

Sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum, yeni bilgisayar alacaktım fakat fiyatlar uçuk olduğundan kullandığım sistemi yavaş yavaş yükseltmeyi mantıklı buldum.
Sistemim de en düşük gördüğüm parçaları yükselterek başlıyorum ve ilk hedefim "işlemci - anakart". Sizlerin de tavsiyeleri ile güzel bir sistemi yavaşça toparlarız diye düşündüm ve buraya uğradım.

Bütçem biraz kısıtlı 10.000TL gibi bir bütçem var en fazla 11.000TL'ye çıkabilirim.

Sistemim de kullandığım parçalar.

Anakart: MSI A320M-A Pro.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: MSI RX570 Armor 8 GB.
RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz (2x8)
PSU: Xigmatek 600W 80+

Almayı düşündüğüm parçalar.

Anakart: GIGABYTE B500 Gaming X V2

İşlemci: AMD Ryzen 7 5700x

Bu konu da pek bir bilgim yok sizler daha iyisini bilirsiniz.

1.5K civarı kartını sat. Bu bileşenleri al, 2.eldende 6700XT-3060Tİ falan alabilirsin. Kartta yükselmiş olur. 5600 alman kafi olur ek olarak 5700X ile çekirdek fark dışında pek bir üstünlüğü yok.

1.5K civarı kartını sat. Bu bileşenleri al, 2.eldende 6700XT-3060 Ti falan alabilirsin. Kartta yükselmiş olur. 5600 alman kafi olur ek olarak 5700X ile çekirdek fark dışında pek bir üstünlüğü yok.

Eh Ryzen 7 olunca farkı olur sanmıştım, araların da fark yoksa 5600 hem daha uyguna gelmiş olur. Peki hocam 2.el işine girilir mi yani ekran kartı tarafın da?

Bu paralarla, daha doğrusu çok değil 1 - 2 katarak DDR5'e geçilebilir hocam.

Hangi parçalar ile hocam? Aklınızda var ise yazarsanız benim için daha iyi olur.
Çünkü DDR5 için RAM anakart işlemci değişimi bütçemi aşar diye düşünüyorum.

Eh Ryzen 7 olunca farkı olur sanmıştım, araların da fark yoksa 5600 hem daha uyguna gelmiş olur. Peki hocam 2.el işine girilir mi yani ekran kartı tarafın da?

Hangi parçalar ile hocam? Aklınızda var ise yazarsanız benim için daha iyi olur.
Çünkü DDR5 için RAM anakart işlemci değişimi bütçemi aşar diye düşünüyorum.

Temiz bir 2. el ekran kartı baldan tatlıdır.

Sözü şimdi uydurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz bir 2. el ekran kartı baldan tatlıdır.

Sözü şimdi uydurdum.

Güzel laf hocam.

Girilir neden girilmesin hocam? Sıfır o bütçede zaten elle tutulur bir şey alamazsın.

Şu anlık sadece işlemci ve anakart istiyorum. İlerleyen zamanlarda farklı bir bütçe ile sadece ekran kartı alacağım. O zaman da ikinci el mi önerirsiniz yoksa sıfır mı?

Şu anlık sadece işlemci anakart istiyorum ilerleyen zamanlar da farklı bir bütçe ile sadece ekran kartı alacağım o zaman da 2.el mi önerirsiniz yoksa 0 mı?
2.elden her zaman daha güçlüsünü alırsın. Ama bu karta ve bütçeye göre değişkenlik gösterir. Misal sıfır 4070 ve türevleri varken gidipte sana 3090 al demem.

2.elden her zaman daha güçlüsünü alırsın.

Anladım hocam.

Peki hocam bu bütçeye AMD mi Intel mi daha verimli olur? Oyun oynuyorum ve yayın yapıp edit yapıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı