RX 570 sisteme monitör önerisi

Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Ryzen 2600 ve RX 570'e sahip bilgisayarım var ve yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Bu konularda pek bilgim olmadığı için yanlış bir şey almak istemiyorum. Genellikle Dota 2 ve PUBG oynuyorum. Bunlar dışında single player oyunları tercih ediyorum Wildlans, Farcry tarzı. Bütçem en fazla 750 lira. Benim baktığım 1-2 tane var ama iyi midir kötü müdür bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de oyun için hangi inçler ideal olur? Bulduklarım arasında Acer 23.6 inç, diğerleri 21.5 inç.

Attıklarınız arasında Acer olan seçilebilir fiyatı gayet uyguna inmiş. 23.6", 75hz, 1ms olması ve Freesync kullanabilecek bir ekran kartınız olduğu için güzel olur. Tabi bütçenizi biraz daha artırabilirseniz arkadaşın attığı AOC monitör daha iyidir.

AOC monitörü almanızı önermem, TN Panel.

Sadece TN panel olduğu için monitör önermemek doğru olmaz hocam. Tabi herkesin kullanım amacı farklı olabilir ama mesela arkadaş PUBG oynuyorum demiş. Farklı FPS oyunları da oynuyordur veya oynayacaktır. IPS panel monitörlerin hz ve ms değerlerii TN panellere göre çok farklı biliyorsunuz. Diğer yandan arkadaş RX570 kullanıcısı ve Freesync'i aktif kullanabilir.

Sadece TN panel olduğu için monitör önermemek doğru olmaz hocam. Tabi herkesin kullanım amacı farklı olabilir ama mesela arkadaş PUBG oynuyorum demiş. Farklı FPS oyunları da oynuyordur veya oynayacaktır. IPS panel monitörlerin hz ve ms değerlerii TN panellere göre çok farklı biliyorsunuz. Diğer yandan arkadaş RX570 kullanıcısı ve Freesync'i aktif kullanabilir.
TN Panel monitör alınmaz, bununla ilgili forumda bir sürü konu var. Hatta buradan bakabilirsiniz, eğer ısrarla alınacaksa diyecek bir şeyim yok.

Öneriler için teşekkür ederim.
Aoc markayı aldım ama ölü piksel testinde siyah renkte 1 adet kırmızı nokta gözüküyor her hangi bir sorun teşkil eder mi ilerisi için acaba ?

Sürekli kafanızı kurcalamayacaksa bir sorun olmaz hocam lakin fırsatınız varken yenisi ile değiştirin derim.

Sürekli kafanızı kurcalamayacaksa bir sorun olmaz hocam lakin fırsatınız varken yenisi ile değiştirin derim.
O noktaya doğru bakınca, siyah sahnelerde gözüme çarpıyor ama normal masaüstünde ve renkli sahnelerde hiç bir belirtisi yok. Yine de değişim istesem daha iyi olacak gibi. Cevabın için tekrardan teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı