RX 570 sisteme monitör önerisi

2-3 rekabetçi oyun için mümkün değilse bütçeyi zorlamaya gerek yok. RX 570'ten bahsediyoruz.
Yüksek Hz'li monitörler zaten rekabetçi oyunlar için alınıyor. Hikayeli oyunda ahım şahım farkları olmuyor. Bu kişinin kullanımına göre değişecek bir karardır ama ben şahsen bu saatten sonra 144 Hz altı monitör alınmasını tavsiye etmiyorum. RX 570 küçümsenecek bir kart değil 1080p için halen iyi performans veriyor.

Yüksek Hz'li monitörler zaten rekabetçi oyunlar için alınıyor. Hikayeli oyunda ahım şahım farkları olmuyor. Bu kişinin kullanımına göre değişecek bir karardır ama ben şahsen bu saatten sonra 144 Hz altı monitör alınmasını tavsiye etmiyorum. RX 570 küçümsenecek bir kart değil 1080p için halen iyi performans veriyor.
1 - RX 570'in verdiği performansı göz önünde tutarak tavsiye verdim. Fakat 144 FPS gibi değerlere yaklaşmayan bir kart için eğer upgrade söz konusu değil ise tercih edilmemeli.
2 - Kişinin kullanıma göre değişecek bir karar demişsin. Bu kişinin hangi oyunlarda nasıl değer almak istediğini bilemezsin hocam.
3 - CSGO - LOL - PUBG gibi oyunlar için bu GPU ile 144hz tercih edilebilir orası doğru ama ya arkadaş sadece bu oyunları oynamıyor ve bütçesi kısıtlı ise ?
Sonuç olarak ben ve @HakanCT adlı arkadaşın yorumları üzerine bir tercih yapman daha rahat olur şuan dostum. Tercih senin.

SAMSUNG 24" CF396 FHD 4MS 72HZ Freestnc HDMI Kavisli Gaming Monitör şunu önerirmisiniz arkadaşlar
Bu arada ben lol ve yeni çıkan fps oyunu valorant oynuyorum.
PC yide tübitak projemde kullandığım laptopum bozulduğu için toplamak istedim. pc yi zorlayan moleküler dinamik similasyonlar yapıyorum pc de şuan dolar yüksek ama projemden geri kalmamak için hemen toplamam lazımdı. Bir yandanda valorant lol oynuyorum günde 2-3 saat o kadar.

Son düzenleme:
SAMSUNG 24" CF396 FHD 4MS 72HZ Freestnc HDMI Kavisli Gaming Monitör şunu önerirmisiniz arkadaşlar
Bu arada ben lol ve yeni çıkan fps oyunu valorant oynuyorum.
PC yide tübitak projemde kullandığım laptopum bozulduğu için toplamak istedim. pc yi zorlayan moleküler dinamik similasyonlar yapıyorum pc de şuan dolar yüksek ama projemden geri kalmamak için hemen toplamam lazımdı. Bir yandanda valorant lol oynuyorum günde 2-3 saat o kadar.
VA panel ve Samsung kalitesi göz kapalı alınır. Eğer Curved ekrandan şikayetçi olmazsan.

Geri
Yukarı