RX 570 sisteme SSD eklemesi sonrası kendi kendine kapanıyor

Mirmanu

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2. el bir Radeon RX 570 ekran kartı satın aldım. Kutunun üzerinde minimum 450 wattlık power supply kullanılması gerektiği söyleniyordu ama benim power supplyim 400 watt. İlk zamanlar hiçbir sorunum yoktu, yaklaşık 4-5 ay sonra 480 gb SSD satın aldım ve bilgisayarıma harici olarak taktım. Birkaç gün rahat oyun oynayabilmişken (CS, Minecraft vs.) bilgisayarım birden oyunların ortasında kapanmaya başladı. Tak diye kapanıyordu, ardından artık direkt oyunlara girdiğim gibi kapanmaya başladı hiçbir hata almıyorum tak diye bilgisayarım gidiyor. Bazen masaüstünde, herhangi bir oyun oynamazken bile birden kapanabiliyor (bayağı nadiren oluyor) ama düşük sistem gerektiren oyunları bile oynayamaz oldum. Örnek vereyim Lethal Company veya Roblox. Sorunun SSD yüzünden kaynaklandığını düşündüm ne kadar sıfır olsa da. SSD'yi çıkartıp harddiskle devam etmeyi denesem de sorun çözülmedi. Format atıp HDD'yi çıkartıp Windows'u SSD üzerine kurdum. 1 ay falan hiç sorun yaşamadım, ama birden tekrardan aynı sorunla karşılaşmaya başladım. Sorun ekran kartıyla mı alakalı, yoksa power supply'min yetersiz olmasından dolayı mı? Aylardır bu sorun yüzünden hiçbir oyun oynayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı