Çözüldü RX 570 sisteme yeni monitör aldıktan sonra ekran kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet bekir

Decapat
Daha fazla  
XFX AMD Radeon RX 570 8 GB ekran kartım var. Yeni monitörü kurdum. 60 Hz'den 165 Hz'e geçtim (ekran kartı taşımıyordur Hz düş demeyin ilk 2 gün falan bir şey yoktu) ekran 2-3 saniye masaüstündeyken ara sıra kapanıp açılıyor. Oyunlarda daha fazla. Kabloları kontrol ettim sıkıntı yok overclock yapılmadı.

Çözüm
Aynısı olmuştu 4 kablo değiştim sonra Paugge kablo alıp deneyince düzelmişti.

Bunu en son denerim çünkü daha tam anlayamadım.

Arkadaşlar galiba çözüldü kendi kendine DP kablosunu çıkarıp taktım PC'yi açtım bir şey olmadı zaten kuzenim Roblox oynarken olmuştu Valorant'ta bir sıkıntı falan ya da masaüstünde sıkıntı yok.

Teşekkürler yardımlarınız için.
Benzer sorunu Dell Gaming monitör'de yaşamıştım, 165 Hz'de dediğiniz gibi oluyordu ve bir süre sonra monitör kendi kendine menüler arası geçiş gibi durumlara başladı. Evin elektrik tesisatı iyi değilse özellikle topraklamada sorun varsa bu sorunlar oluyor. Daha sonra HP 144Hz monitör aldım bu sefer de 144Hz'de iken sistem uyku moduna geçtikten sonra monitörün HDMI kablosunu sök tak yapmadıkça görüntü gelmiyordu, 120Hz'e alıp deneyin bende sorunu bu çözdü. Fakat bunda da özellikle topraklaması olmayan bir fişi aynı priz hattına takarsam monitörde görüntü birkaç saniye gidip geliyor. Yani güç ışığı yandığı halde monitör siyah ekran veriyor.

Benzer sorunu Dell Gaming monitör'de yaşamıştım, 165 Hz'de dediğiniz gibi oluyordu ve bir süre sonra monitör kendi kendine menüler arası geçiş gibi durumlara başladı. Evin elektrik tesisatı iyi değilse özellikle topraklamada sorun varsa bu sorunlar oluyor. Daha sonra HP 144Hz monitör aldım bu sefer de 144Hz'de iken sistem uyku moduna geçtikten sonra monitörün HDMI kablosunu sök tak yapmadıkça görüntü gelmiyordu, 120Hz'e alıp deneyin bende sorunu bu çözdü. Fakat bunda da özellikle topraklaması olmayan bir fişi aynı priz hattına takarsam monitörde görüntü birkaç saniye gidip geliyor. Yani güç ışığı yandığı halde monitör siyah ekran veriyor.

Yani priz taşımıyor diyorsunuz başka bir prizle denerim.

Monitör marka modeli nedir? Kasayı televizyona baglayıp aynı sorunun devam edip etmedigini kontrol eder misin?

Lenovo Legion R27FC-30 aslında 240 Hz ama kapanıp açıldığı için 165'te kullanıyordum o yüzden 165 yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı olmuştu 4 kablo değiştim sonra Paugge kablo alıp deneyince düzelmişti.

Bunu en son denerim çünkü daha tam anlayamadım.

Arkadaşlar galiba çözüldü kendi kendine DP kablosunu çıkarıp taktım PC'yi açtım bir şey olmadı zaten kuzenim Roblox oynarken olmuştu Valorant'ta bir sıkıntı falan ya da masaüstünde sıkıntı yok.

Teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı