RX 570 stabil overclock değerlerimizi paylaşalım

Denis25

Centipat
Evet arkadaşlar, konuda da belirttiğim gibi cihazınızda ki stabil overclock ayarlarınızı paylaşmanız durumunda bir fikir alışverişi yapabiliriz. Kullandığım model Sapphire pulse ITX 8 GB modeli. Ayarlar ekte olup, yakaladığım en sessiz ve stabil değerlerdir. Oyunlarda MAX güç tüketimi 105 Watt.

1585586866265.png
1585586892960.png

1585586971063.png

1585586997649.png

1585587416090.png

Maks. güç tüketimi nasıl 105W oldu? Ben de Pulse ITX 4 GB var, stok değerlerde 150W'a zorluyor kart.
Undervolt yapmayı denediniz mi? Asic değerlerinize bakın GPU-Z programından. Bu kartım değişimden geldi, bundan önceki kartımda pek bilgi sahibi olmadan overclock yaptığım için elimde patladı, 150 watt bu kart için tehlikeli bir değer.
Voltajsız +120 1460 Mhz core , 30-50 Watt fazladan güç tüketimi. Karşılığında 3 FPS'cik kazandım 😄
Gözlemlerim sonucu bu oyundan oyuna değişiyor gibi, neden ise bende VRAM hızını arttırınca daha fazla FPS veriyor.

Undervolt yapmayı denediniz mi? Asic değerlerinize bakın GPU-Z programından. Bu kartım değişimden geldi, bundan önceki kartımda pek bilgi sahibi olmadan overclock yaptığım için elimde patladı, 150 watt bu kart için tehlikeli bir değer.
Hocam ben karta güç vermek için yollar arıyorum, 120W olan güç limitini BIOS'u modlayıp 150W yaptım hala yetmiyor 😄 Kartın fiziksel sınırlarına takıldık yav. Bu karta 6 pin güç girişi koyanın kafasına tüküreyim.

Pek tehlikeli sayılmaz aslında. Elemanlar öyle bir fan profili yapmışlar ki akıllara zarar. Kartın maks sıcaklığı 80 derece olarak ayarlı, 80 olduğunda kendini frenliyor, üzerine çıkmıyor. Bu zekiler de maks fan hızını 85 derecede olacak şekilde ayarlamışlar. Oraya da küçük dokunuşlar sonucu şu an mutluyuz🙂

ASIC değerlerini benim GPU-Z göstermiyor yav niyeyse. Daha önce baya uğraşmıştım, bulamadım.

Şu an fanı %55 e çekip yeni ayarlar deniyorum, stabil gibi duruyor ama tek fan olduğu için %55' te bile biraz sesli gibi.
1585590793030.png

Hocam ben karta güç vermek için yollar arıyorum, 120W olan güç limitini BIOS'u modlayıp 150W yaptım hala yetmiyor 😄 Kartın fiziksel sınırlarına takıldık yav. Bu karta 6 pin güç girişi koyanın kafasına tüküreyim.

Pek tehlikeli sayılmaz aslında. Elemanlar öyle bir fan profili yapmışlar ki akıllara zarar. Kartın maks sıcaklığı 80 derece olarak ayarlı, 80 olduğunda kendini frenliyor, üzerine çıkmıyor. Bu zekiler de maks fan hızını 85 derecede olacak şekilde ayarlamışlar. Oraya da küçük dokunuşlar sonucu şu an mutluyuz🙂

ASIC değerlerini benim GPU-Z göstermiyor yav niyeyse. Daha önce baya uğraşmıştım, bulamadım.
Evet MAX 80 dereceden sonra core hızını düşürüyor. Benim eski kartta illa 1450 hızına çıkacağım diye uğraşırken OCCT programı ekran kartını mezara gönderdi :D. Yanlış hatırlamıyorsam 170 wattı görmüştü galiba. 20 gün bekledikten sonra gelen kart çok daha düşük voltajlarda çalışmaya başladı. 80 derece limitini nasıl kaldırdınız ? :)
Bu arada driver olarak 20.1.3 harici diğer 2020 driverları bende stabil çalışmıyor overclock açısından.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    946,3 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
@Denis25 Polaris BIOS editor programıyla BIOS'u değiştirdim. Çok basit bir işlem. YouTube'da tonla rehber içerik mevcut. Ama modlama işini bitirince ekranın resmini bana at. Yanlış versiyonu kullanınca brick oluyor kart. 2 kere başıma geldi.
Teşekkür ederim, sizce 80-85 derece arası karta bir sorun çıkarır mı? Malum sıkıntılı dönemler kartsız kalmayalım :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı