RX 570 uzun vadeli bir ekran kartı mı?

Bak sana şu kadarını söyleyeyim. GTX1050-1050ti-1060 3GB-1060 6GB yazıp reballing diye arat. Kaç arıza videosu çıkacak. Sadece RX570 reballing yaz kaç tane video çıkacak karşına. Bu kadar söylüyorum, ben olsam öncelikle RX570'i almazdım. Hadi bilmiyordum ve aldım diyelim elden çıkarıp güvenilir bir kart almaya bakardım hazır sağlamken ve garantisi devam ediyorken.
Mining için en fazla kullanılan kart RX 570 olduğundan olabilir mi acaba?

En iyi fiyat/performans olduğu bilinen RX 570'i, mining yapanlar yüzünden adı kirlendiği için sanki sisteme takınca 2. haftada bozulacak, riskli bir kart olarak göstermeye çalışıyorsun.
Tabi ya o yüzden ekran kartı arızası konularının büyük çoğunluğu RX570 değil mi? 😄
GTX1650SUPER'e kadardı RX570'in olduğu var sayılan fiyat/performans muhabbeti.

Bak sana şu kadarını söyleyeyim. GTX1050-1050ti-1060 3GB-1060 6GB yazıp reballing diye arat. Kaç arıza videosu çıkacak. Sadece RX570 reballing yaz kaç tane video çıkacak karşına. Bu kadar söylüyorum, ben olsam öncelikle RX570'i almazdım. Hadi bilmiyordum ve aldım diyelim elden çıkarıp güvenilir bir kart almaya bakardım hazır sağlamken ve garantisi devam ediyorken.
Gülmemek elde değil bunun gibilere😁 "Reballing yaz arat bak bakalım kaç video çıkacak" sanki ekran kartı tercihimizi internette kaç fırınlama videosu var onu bakıp yapıyoruz. Uzun süredir oyun amaçlı RX 570 kullanıyorum, arkadaşım da aynı ekran kartını kullanıyor. Hiçbir sorun yaşamadık. 300-400 TL daha fazla verip aynı performansı almak isteyen varsa gidip GTX 1060 alabilir. 1050 Ti gibi bir çöpe 600-700TL verecek varsa da hiç durmasın.

Son düzenleme:
Tabi ya o yüzden ekran kartı arızası konularının büyük çoğunluğu RX570 değil mi? 😄
GTX1650SUPER'e kadardı RX570'in olduğu var sayılan fiyat/performans muhabbeti.
Öhöm öhöm, bir üstte miningde en fazla kullanılan kart olduğunu yazmıştım ama anlamamış olacaksın ki kendini tekrar etmişsin en çok arıza bunda var diye.
RX 570'in fiyat performans muhabbeti halen devam ediyor, çünkü 1000 lira gibi bir fiyatı var. (Temiz 2. el bulunabilirse)
Zamanında RX 570'den daha güçsüz olan 1050 Ti 1200-1500 aralığında satılıyordu. Şuan 1500 lira seviyesinde 1650 Super var, RX 570'den biraz daha güçlü.
Şuan sıfır alınacaksa, fiyatı 1300-1400 liraları bulduğu için biraz üstüne konup daha az güç harcayan 1650 Super öneriyorum konularda. Hani fanboyluk yaptığımızdan değil yani RX 570'i savunmam, kaliteli bir kart olduğu için.

Ya şimdi size takınılacak tavır daha farklı olurdu da malum forum ortamı. "77 derece ekran kartı sıcaklığı normal midir?" diye açılan başlıklar genelde neden acaba RX570 ve RX580 sahipleri taradından açılıyor acaba? Kartın altındaki lehim topları niye bozulur be cahil 😄 "Çönkö moynöng yopoyorlor." he kardeşim.
Giriş sınıfına yakın bir performans vermesine rağmen GTX1080 ile neredeyse aynı TDP değerine sahip RX570 harika bir ekran kartıdır 😄 He abisi.
"77 derece ekran kartı sıcaklığı normal midir?" diye açılan başlıklar
Ha bu başlıklara normal diyenler genelde yine RX570 ve RX580 sahipleri oluyor. 😄

Geri
Yukarı