RX 570 ve Ryzen 3 1200 AF Sistemde Görüntü Gidiyor

Y.m.i

Hectopat
İşlemcim: Ryzen 3 1200 AF 4.0 GHz overclock.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM'ler: 8 GB X2 Neo Forza 3200 MHz.
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX 570 8 GB.
Soğutucum: Dark frezzer X94.
HDD: 1 TB Toshiba (6 yıllık)
Güç kaynağım: Aero cool VX 500W.
Bir tek HDD ikinci el. Diğerleri sıfır, garantili.
Bilgisayar bir anda görüntü vermiyor. Ses de gelmiyor. Işıklar yanıyor, ekran kartı fanı dönüyor. Sıcaklıklar MSI after burnerede normal, FPS değerleri de çok iyi. Arada bu sorun oluyor. Hard disk ışığı bilgisayarı ilk açtığımda sürekli yanıyor, 5 dakika sonra yanıp sönüyor. Windows'da disk kullanımı %100'de oluyor ilk açışta. Kapanma sorunu olunca hard disk ışığı hiç yanmıyor. Günde 1-2 kere bu sorun oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar bugün sandisk marka 240 gb bir ssd alıp kasama taktım. İlk başta format atarken kapandı ve mavi ekran aldım. Hangi tuşa basarsam basayım mavi ekranda kalmaya devam etti. Tekrar tekrar yeniden başlattım bilgisayarı mavi ekran halen düzelmemişti bende hddyi söktüm, mavi ekran sorunu ortadan kalkdı windows kurulumunu sorunsuz yaptım. Hdd yi geri taktım biçimlendirip kullanmaya devam ettim. Ama kapanma sorunu yeniden olmaya başladı. Bende rgb aydınlatmalı klavye ve fare var kapanma sorunu olunca kasadaki ışıklar yanıyor ama klavye ve farenin ışıkları gidiyor. Kapanmadan bir kaç saniye önce de klavye ve fare çalışmıyor. Acaba bu kapanma sorunu klavye ve fareden kaynaklanıyor olabilir mi ? Klavye ve farem everest kmx-88

Yeni konular

Geri
Yukarı