Ryzen 3 1200 AF ve RX 570 Düşük FPS

Bilmiyorum ayrıca FPS düşük konusuna gelirsek örnek veriyorum o işlemci ve ekran kartı ile PUBG oynarsan (O.C yapmadan) büyük ihtimalle %25 civarı darboğaz olacaktır. Bundan dolayı FPS biraz düşüktür diye düşünüyorum anakartınız nedir? O.C yapmaya müsaitse yapmanızı öneririm ben size yardımcı olurum aynı işlemci bende de var O.C yaptım çünkü sıkıntı kalmadı.

Anakartım overclock a uymuyor diye biliyorum. Colorful markası A320 AM4.
SSD'nin markası nedir? Adata ise bir sürümü kronik sorunlu diye biliyorum.

WD Green SSD markam.

GameGaraj'ın hatası RX 570'e 1200 AF takılır mı? Bence ona en az 1600 veya 1600 AF takılmalı. İllaki oyundan oyuna darboğaz olur fakat yani bilemiyorum bence en az 1600 veya AF takılmalı. Ama takılmıyor demiyorum takılır.

GameGaraj'ın hatası RX 570'e 1200 AF takılır mı? Bence ona en az 1600 veya 1600 AF takılmalı. İllaki oyundan oyuna darboğaz olur fakat yani bilemiyorum bence en az 1600 veya AF takılmalı.

Ah be aynen dediğiniz gibi A320 O.C desteklemiyor.

B450 mi olması gerek en az?
GameGaraj'ın hatası RX 570'e 1200 AF takılır mı? Bence ona en az 1600 veya 1600 AF takılmalı. İllaki oyundan oyuna darboğaz olur fakat yani bilemiyorum bence en az 1600 veya AF takılmalı. Ama takılmıyor demiyorum takılır.

1080P yapınca FPS daha da düşer mi veya ne akdar düşer?

Aynen en az B450 olmalı. A320'de yapılıyor diye bir video gördüm, donanım arşivinde ama hangi model ve marka anakart bilmiyorum.
B450 mi olması gerek en az?

1080P yapınca FPS daha da düşer mi veya ne akdar düşer?
A320'de Ryzen işlemciye overclock yapamazsın. Asusun bir anakartında eski BIOS kurunca Athlon işlemciye overclock oluyordu. çözünürlüğü 1080P yapma konusuna gelirsek EVET FPS DÜŞÜRÜR ama monitörünüz 1080P ise öyle yapın ayrıca FPS artsın diye düşük çözünürlükte oynamayın darboğaz olur çünkü o işlemcinin besleyebildiği maksimum ekran kartı RX570.
A320M S2H'da modelinin yanında (OC) yazıyor ama ben de bilmiyorum.
RAM overclock yapılabiliyor ondan öyledir.

Yeni konular

Geri
Yukarı