RX 570 Ve Ryzen 3 1200 AF Sistem Darboğaz Mı Yapıyor?

Temyr

Decapat
Sistemi yeni kurdum. FPS ve sıcaklık testi için birkaç oyun indirip test ediyordum ki bilgisayar aniden kapandı ve reset atana kadar öyle kaldı. Sonra birkaç oyunda daha denedim ve sonuç aynı.

R3 1200 AF.
RX570 8 GB.
B450M S2H.
Apacer 3000MHz 2x8.

Sistemim bu şekilde arkadaşlar darboğaz mı yapıyor yoksa sorun başka bir şey mi? Eğer darboğaz ise sorun OC ile çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Temyr CPU sıcaklığı nedir peki? Ve sistem hangi durumlarda kapanıyor?
Sistem 24 saattir açık ve sadece oyun oynama durumunda kapanıyor. CPU sıcaklığı ise tam deneyimleyemedim ama 45-60 arası.
Ryzen 3 1200 AF ile RX 570 8 GB modelini %96 verimlilik ile kullanıyorum.
Almadan önce buraya da sormuştum zaten herhangi bir sıkıntı olmayacağını söylemişlerdi ama kapanınca ben de bir afalladım. Nerede yanlış yaptım acaba.

Bir deneyeyim ama çok seri kapanıyor mesela Forest denerken uçaktan inip sandıkları kırdıktın hemen sonra kapanıyor.

Kapanana kadar alt tab yapıp bakmaya çalış
Konuyu farklı yere çekmek istemem ama bu kadar mesajım olduğuna göre PSU nedir bilmem gerekir değil mi?
Tamam kardeşim yanlış anlamış arkadaş büyütecek ne var bunda.

Carbide Spec-05 550W 80+ USB 3.0 Pencereli Gaming Kasa CC-9011151 Fiyatları ve Özellikleri
Kasam bu sıcaklık değerleri de 45 60 derece arası olması lazım çok fazla deneyimleyemedim sürekli kapanıyor.
Bilmiyorum konuyla bir alakası var mıdır ama içindeki PSU kronik sorunlu. SPEC-05 içindeki VS550 PSU, eski model, sarı etiketli, kronik sorunlu olan modellerden. SPEC-DELTA içinde gelen ise 2018 yani yeni ve sorunların kaldırıldığı modellerden.

Kullandığınız güç kaynağı ile coil whine tarzı sorunlar yaşayan çok fazla insan var. Hatta bir youtuber'ın VS550 sarı etiketli güç kaynağı patlamıştı.

Dediğim gibi konuyla bir alakası var mıdır bilmiyorum. Bir araştırmak lazım.

Bilmiyorum konuyla bir alakası var mıdır ama içindeki PSU kronik sorunlu. SPEC-05 içindeki VS550 PSU, eski model, sarı etiketli, kronik sorunlu olan modellerden. SPEC-DELTA içinde gelen ise 2018 yani yeni ve sorunların kaldırıldığı modellerden.

Kullandığınız güç kaynağı ile coil whine tarzı sorunlar yaşayan çok fazla insan var. Hatta bir youtuber'ın VS550 sarı etiketli güç kaynağı patlamıştı.

Dediğim gibi konuyla bir alakası var mıdır bilmiyorum. Bir araştırmak lazım.
Eski değil, yeni üretim VS550 geliyor.

Eski değil, yeni üretim VS550 geliyor.
Yanlış bilgi. Yeni üretim gri etikete sahip. Eski model sarı etikete sahip. Ürün fotoğrafına bakarsanız zaten eski olduğunu görürsünüz ;

Ekran Alıntısı.PNG

Darboğaz ile sistemin kapanmasının bir bağlantısı yok dostum sisteminde farklı bir sıkıntı var ve bu sistem darboğaz yapmaz zaten. İşlemcinin sıcaklık değerlerini gözden geçir oyun oynarken OCCT programını kullanabilirsin. Oyundayken arkada açık bırak arada bir alt-Tab yapıp maksimum değere bak.
14 dakikanın sonunda en yüksek sıcaklık 59 dereceyi gördü. Sonra grafikleri düşürdüğümü hatırlayıp tekrar yükseltmeyi denememle kapanması bir oldu. Alakasını anlayamadım. Psu da Sistem de Forest için gayet yeterli bir sistem diye biliyorum. Ki sadece Forest'ta da kapanmıyor. Gerçekten anlam veremedim..
.
.
Arkadaşlar hdd ile alakalı olabilir mi çünkü eski kasadan söktüm ve bad sectorlüydü ya da hdmi to vga dönüştürücüden kaynaklı olabilir mi? Başka da mantık alaka bulamadım..

Geri
Yukarı