RX 570 Ve Ryzen 5 1400 Performansı

alpologi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Milli Sporcu
Vereceği performans sizce nasıl olur? Darboğaz vs. yapar mı? Kullanan varsa performans yorumunu rica ediyorum.

Ryzen 5 1400 günümüz için fazla güçsüz kalıyor. Şahsen tavsiye etmem. Bana kalırsa R5 1600 AF daha mantıklı olacaktır.

Hazır sistem hocam değiştirme gibi bir lüksüm yok maalesef. Oynadığım oyunlar da günümüzde çıkan o bütün her yerinde efekt olan savaş oyunları değil klasikleşmiş oyunlar hocam.

Ufak bir darboğaz verir. Göze alınabilir.

Hazır sistem hocam değiştirme gibi bir lüksüm yok maalesef. Oynadığım oyunlar da günümüzde çıkan o bütün her yerinde efekt olan savaş oyunları değil klasikleşmiş oyunlar hocam.
Ryzen 5 1400 4C8T bir işlemci. i5 7400'e rakip olarak çıktı. Şahsen ben 7400 kullandım ve şu kadarını söyleyeyim sadece 2 çekirdek eklenmiş i3 7100 performansı. Oyunda 7400'ün %10 civarı önde olduğunu varsayarsak 1400 oynamak isteyeceğin güncel bir oyunda üzebilir. Acelen yoksa bütçeni yükseltebilmek için biraz daha bekle daha iyi işlemcili bir sistem al. Ya da sadece bu sistemi al ve ilerde 1400'ü satıp yükselt.

Ryzen 5 1400 4C8T bir işlemci. i5 7400'e rakip olarak çıktı. Şahsen ben 7400 kullandım ve şu kadarını söyleyeyim sadece 2 çekirdek eklenmiş i3 7100 performansı. Oyunda 7400'ün %10 civarı önde olduğunu varsayarsak 1400 oynamak isteyeceğin güncel bir oyunda üzebilir. Acelen yoksa bütçeni yükseltebilmek için biraz daha bekle daha iyi işlemcili bir sistem al. Ya da sadece bu sistemi al ve ileride 1400'ü satıp yükselt.

RX 470E çekip ekran kartını işlemciyi yükseltebilirim.
Ufak bir darboğaz verir. Göze alınabilir.

Ne kadar ufak hocam?

Ekran kartı değişimi biraz daha zor olabilir sizin için. Siz bütçe belirtin ben size uygun hazır bir sistem bakayım.
3000 3100 arası hocam.
Ekran kartı değişimi biraz daha zor olabilir sizin için. Siz bütçe belirtin ben size uygun hazır bir sistem bakayım.

2700 liraya alabileceğim ASUS GTX 1050 Ti i5 6402P'de var hocam 3 yıllık sistem.

Geri
Yukarı