RX 570 ve Ryzen 5 1600 için 300W PSU yeter mi?

PolatGG

Centipat
Yeni bir PC toplayacağım ve çift fanlı RX 570’in Gigabyte modelinden ve Ryzen 5 1600 modelli işlemci takacağım.

Kurduğum kasaya 300 Watt Power taktım. Bu Power ile verimlilik alır mıyım? Ve bu işlemciyle kart senkronize çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve GPU uyumu tam ancak güç kaynağı yeterli değildir. 500W 80+ yeterli olacaktır. Güç kaynağını kötü seçmek sistemi çöpe gönderir.

Yeni bir PC toplayacağım ve çift fanlı RX 570’in Gigabyte modelinden ve Ryzen 5 1600 modelli işlemci takacağım.

Kurduğum kasaya 300 Watt Power taktım. Bu Power ile verimlilik alır mıyım? Ve bu işlemciyle kart senkronize çalışır mı?

Hocam sistemi tam yük altında kullandığınızda PC kapanacaktır en az 500W 80+ bir PSU almanızı öneririm.

Ben Ryzen 5 1600 AF ile Sapphire RX570 ITX sistem kuruyorum. 1-2 güne kargodan PSU ile SSD de gelecek sistem tamamlanacak. 500W FSP PSU kullandım. Umarım yeterlidir eleştirilerinizi de bekliyorum. Bence de en az 500W olması lazım. Ancak kaliteli marka seçmek önemli C4 almayın dikkat.

İşlemci 65 watt güç tüketimine sahip. Ekran kartın 100-110 watt civarı.

Neye göre yeterli değil?
Bu parçalar yüke girecek. 300W, 12V kanalından ne kadar verebilir? 300W üretimleri duralı kaç yıl oldu, eski olduğu için adam akıllı güç de veremez. 80+'dan bihaber, korumaları eksik. Bu sistemi, "O güç kaynağına emanet et" diyecek adam biraz düşünmeli.
Ben Ryzen 5 1600 AF ile Sapphire RX570 ITX sistem kuruyorum. 1-2 güne kargodan PSU ile SSD de gelecek sistem tamamlanacak. 500W FSP PSU kullandım. Umarım yeterlidir eleştirilerinizi de bekliyorum. Bence de en az 500W olması lazım. Ancak kaliteli marka seçmek önemli C4 almayın dikkat.
FSP güvenilir ve birçok markanın güç kaynağını üreten bir firmadır. Aldığınız model büyük ihtimal giriş seviyesi ancak Rampage, Gamepower, Gametech'ten oldukça iyi.

Bu parçalar yüke girecek. 300W, 12V kanalından ne kadar verebilir? 300W üretimleri duralı kaç yıl oldu, eski olduğu için adam akıllı güç de veremez. 80+'dan bihaber, korumaları eksik. Bu sistemi, "O güç kaynağına emanet et" diyecek adam biraz düşünmeli.

FSP güvenilir ve birçok markanın güç kaynağını üreten bir firmadır. Aldığınız model büyük ihtimal giriş seviyesi ancak Rampage, Gamepower, Gametech'ten oldukça iyi.
Ben yeterli değil demesine neye göre dedim bende tavsiye etmem.

Yüke gelince işlemci maksimum 65W üstü yok zaten zira 100W'da ekran kartı. 110'a çıkabilir.
Ramler 20W olsa hadi 40 oradan koy. Fanlar vs. en fazla 50W olur. 30'da HDD koy. bunlar maksimum oranlar

Totalde 285W kasanın toplam güç tüketimi. Ama yinede 300W tavsiye etmiyorum.

Ben yeterli değil demesine neye göre dedim bende tavsiye etmem.

Yüke gelince işlemci maksimum 65W üstü yok zaten zira 100W'da ekran kartı. 110'a çıkabilir.
RAM'ler 20W olsa hadi 40 oradan koy. Fanlar vs. en fazla 50W olur. 30'da HDD koy. Bunlar maksimum oranlar

Total'de 285W kasanın toplam güç tüketimi. Ama yine de 300W tavsiye etmiyorum.

Yinede Tüm Herkesin Cevabı İçin Teşekkür Ederim Kasama 2 Tane Fan takacağım ve Mini ITX Kasa topladım sanırım Şimdilik İdare Eder 1-2 Ay Sonra Değiştiririm Herkese Çok Teşekkür Ederim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı