Rx 570 ve X4 880k FPS sorunu

Ahmet061

Hectopat
RX 570 4 GB
X4 880k 4.4GHz (overlockla)
8 GB RAM
Redrock 650W 80+ bronz güç kaynağı

Merhaba ben 2 hafta önce GT 1030'a sahiptim. Gidip RX 570 sipariş verdim taktığımda eskisinden daha kötü performans aldım. Sonra format attım yeni driverları kurdum fakat sonuç hala aynı. Ama şöyle bir tuhaflık fark ettim. PUBG'de Ultra ayarlarda işleme ölçüsü fullde 1080p yani kısacası en yüksek ayarlarda 30 FPS alırken oyunu Minecrafta çevirdiğimde de sadece 5 FPS gibi komik bir fark oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerinizi ve sabit diskinizi kontrol edin. 860K 4.5GHz'de stabil kullanıyorum Pubg yüksek ayarlar 60-80FPS.
Ekran kartında bir problem olabilir. Furmark ile ısı değerlerini ve test puanını test etmenizi öneririm.

RAM'lerinizi ve sabit diskinizi kontrol edin. 860K 4.5GHz'de stabil kullanıyorum Pubg yüksek ayarlar 60-80FPS.
Ekran kartında bir problem olabilir. Furmark ile ısı değerlerini ve test puanını test etmenizi öneririm.

Ekran katında bir problem olduğunu düşünmüyorum. Çünkü eski ekran kartı kullandığımda Pubg menüsünde 40FPS falan alıyordum bunu taktığımda 200 bile oluyordu. Ram ve sabit diskte sorun olma ihtimali var çünkü HDD yi bir arkadaşımdan aldım ve bayağı eski duruyordu (600GB). Ram ise AMD için özel olarak üretilmiş 8GB ddr3 1600mhz 270tl Olması lazım bir yardım edersen sevinirim nerede sorun olabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı